We wtorek senat zwrócił się do sił policyjnych Nigerii i sił zbrojnych o podjęcie środków, które zakończyłyby zabójstwa w południowej części stanu Kaduna.

Przewodniczący Senatu Ahmad Lawan, który oświadczył to na posiedzeniu plenarnym, powiedział, że Zgromadzenie Narodowe wkrótce zaangażuje agencje bezpieczeństwa w kraju w rozwiązanie niepokojącej kwesti.

Poprosił wojsko i policję o zwiększenie operacji , aby zapobiec dalszemu zabijaniu mieszkańców tego obszaru.

Lawan oświadczył to zgodnie ze stanowiskiem Senatora Danjumy La’aha.

La’ah, ubolewał nad nieustannym zabijaniem swojego ludu w Południowym Okręgu Senatorskim Kaduna przez bandytów.

Powiedział: „Chcę wystąpić do Senatu z prośbą o wysłanie żołnierzy i policji, aby pomóc nam przezwyciężyć sytuację w Południowej Kadunie.

„Stało się to bardzo poważną sprawą, że wiele osób ginie. Sytuacja jest bardzo krępująca i błagam Zgromadzenie Narodowe o zwrócenie się do rządu federalnego z prośbą o wysłanie policji i członków sił zbrojnych w celu ochrony życia mojego ludu i ich mienia.

„Sytuacja była niegdyś spokojna, ale zaczęła się od nowa i modlę się, aby Zgromadzenie Narodowe pomogło żołnierzom w opanowaniu sytuacji”.

Prezydent Senatu wyraził gotowość Zgromadzenia Narodowego do zaangażowania agencji bezpieczeństwa w celu zwiększenia operacji na obszarach podatnych na ataki w południowej Kadunie.

Powiedział: „Zasugeruję, abyśmy porozmawiali z agencjami bezpieczeństwa, aby ulepszyć ich działania wokół hotspotów w Kadunie, i to jest coś, co jesteśmy winni narodowi nigeryjskiemu”.

Bandyci w piątek zaatakowali społeczności Chibuak i Kigudu II na obszarze samorządu Kauru w stanie Kaduna, zabijając nie mniej niż 20 osób, a wielu mieszkańców wioski uznano za zaginionych.

W sobotę w Kigudu II miał miejsce kolejny atak, podczas gdy wieśniacy przygotowywali się do masowego pochówku niektórych ofiar, które były Chrześcijanami.

źródło: punchng.com


Darowizna

 

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: