23.09.2020 Nigeria

Według Morningstar News, siostry bliźniaczki, Hassana i Hussaina Garba, zostały porwane ze swojego domu w stanie Katsina w piątek 18 września. Podczas porwania ich ojciec , Ibrahim Garba, został postrzelony przez napastników. Przeżył strzelaninę, ale przebywa w szpitalu pod opieką medyczną. Atak ten miał miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak inny pastor i trzech innych chrześcijan w północno-centralnym stanie zostało zabitych na początku tego miesiąca.

MorningStar powiedział, że Charles Yahaya, mieszkaniec okolicy, uważa, że ​​porwanie to tylko jedno z wielu, które miały miejsce w ostatnich latach. Uważa, że ​​młode chrześcijanki są celem porwań, aby mogły zostać zmuszone do islamu i sprzedane jako żony. „ Świadectwa i eksponaty na miejscu zbrodni pokazują, że porywacze byli bardzo zorganizowani, dobrze poinformowani o celu i dobrze uzbrojeni. To jeden z wielu incydentów. Jest to ciągłe i celowe porywanie chrześcijańskich dziewcząt w północnej Nigerii, po czym są one siłą nawracane na islam i ożenione, stając się w ten sposób niewolnicami seksualnymi. W naszym kraju dzieje się coś, czym powinni systematycznie i zbiorowo zajmować się wszyscy obywatele mający dobre intencje. 

Porwania dla okupu i porwania w celu konwersji stały się wielkim biznesem w Nigerii. Wiele młodych dziewcząt zostało zabranych zarówno przez przestępców, jak i grupy terrorystyczne, takie jak Boko Haram. Te dziewczyny znikają i są sprzedawane w niewolę jako żony lub wykorzystywane w zamachach samobójczych.

źródło: persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: