Według doniesień uzbrojeni pasterze Fulani przeprowadzili serię ataków podczas 24-godzinnej godziny policyjnej na przeważnie chrześcijańskim obszarze w stanie Kaduna w Nigerii, zabijając około 33 osób i spalając dziesiątki domów.

Podczas gdy policja twierdzi, że strzelcy Fulani zabili 21 mieszkańców wioski, lokalni przywódcy społeczności oszacowali liczbę ofiar śmiertelnych na 33 w atakach na pięć wiosek, według AFP .

Ataki miały miejsce w siedzibie władz Atyap w obszarze samorządu lokalnego Zangon Kataf w środę i czwartek, według brytyjskiej organizacji Christian Solidarity Worldwide , która twierdzi, że uzbrojeni mężczyźni podróżujący ciężarówkami zabili sześć osób i spalili 20 domów w wiosce Apiashyim, a siedmioeo ludzi zabili  w wiosce Kibori.

Miejscowi donosili o ataku, który wciąż trwał w Apiashyim, ale personel przybył dopiero po zakończeniu ataku, powiedział ocalały lokalnym mediom .

Następnie mężczyźni Fulani zaatakowali społeczność Atakmawei, zabijając 12 osób i spalając 10 domów. Później zabili trzy osoby we wsi Apyiako i pięć we wsi Magamiya, spalając kilka domów w obu lokalizacjach, powiedział CSW.

Ciężarówka przypominająca opancerzony pojazd wojskowy i wojskowe motocykle wjechała na plac w wiosce Apyiako w trakcie ataku, ale nie podjęto żadnej próby powstrzymania zniszczenia, według ocalałych, poinformował CSW.

Pasterze Fulani rutynowo atakują głównie chrześcijańskie społeczności rolnicze w środkowym pasie Nigerii. Podczas gdy niektórzy uważają, że koczowniczy pasterze przypuszczają ataki, szukając pastwisk, radykałowie są znani z atakowania chrześcijańskich wiosek w podobny sposób, jak grupa terrorystyczna Boko Haram, która terroryzuje północne regiony kraju.

„Fakt, że te ataki są kontynuowane, jest potępiającym aktem oskarżenia wobec decyzji gubernatora el Rufai o przedłużeniu czasu trwania i zakresu 24-godzinnej godziny policyjnej, która ewidentnie się nie powiodła” – powiedział dyrektor generalny CSW Mervyn Thomas. „Zamiast chronić wieśniaków, godzina policyjna nie tylko naraża ich na niedostatki, ale także sprawia, że ​​stają się celami dla milicji, która nadal atakuje w dowolnym momencie.

„Niepokojące zarzuty ocalałych, dotyczące niemożności interwencji personelu ochrony w toczącej się przemocy i zatrzymania sprawców, wymagają szybkiej, przejrzystej i niezależnej weryfikacji”.

W  specjalnym raporcie zatytułowanym „Nigeria: Pole śmierci bezbronnych chrześcijan”, opublikowanym na początku tego roku, pozarządowa organizacja International Society for Civil Liberties and Rule of Law z Anambry oszacowała, że ​​od 2015 roku w Nigerii zginęło około 11 500 chrześcijan, zamordowanych przez  Fulani, Boko Haram i bandytów.

Nigeria została dodana do „specjalnej listy obserwacyjnej” Departamentu Stanu USA krajów, które dopuszczają się lub tolerują poważne naruszenia wolności religijnej i  zajmuje  12 miejsce na liście Open Doors USA najgorszych krajów na świecie pod względem prześladowań chrześcijan.

źródło: christianpost.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: