Nigeryjski pastor, już ranny w ataku Fulani, został kilkakrotnie postrzelony przez bandytów, gdy próbował ostrzec swoją chrześcijańską społeczność Adara w stanie Kaduna o zbliżającym się nalocie w niedzielę 6 września.

Pastor Alubara Audu usłyszał głosy w pobliżu swojego domu o 2 w nocy i próbował podnieść alarm na mieszkańców wioski Buda, obszaru samorządu lokalnego Kajuru. Kiedy uciekali, pastor został postrzelony i upadł na ziemię.

Pomimo ran pastor nadal krzyczał do innych mieszkańców wioski, aby uciekli, dopóki strzelcy nie strzelili do niego kilka razy z bliskiej odległości.

„On też próbował biec, ale z powodu rany nie mógł daleko biec” – powiedział brat pastora Alubary, Umar. „Wkrótce go dopadli i kilka razy do niego strzelali” – dodał.

45-letni pastor Alubara zostawia wdowę, Aminę, dwóch synów i dwie córki.

Dwóch innych wieśniaków zabitych w ataku to ojciec czworga dzieci Adamu Tata (40 lat) i Ishaku Peter (37 lat), który zostawia pięcioro dzieci.

Dwóch chrześcijan, 25-letnia Sani Peter i 20-letnia Esther Sani Peter, zostali uprowadzeni przez bojowników.

Mniej więcej w tym samym czasie bojownicy Fulani uprowadzili pięć osób z sąsiedniego Kemara Rimi w dzielnicy Buda. Do niewoli trafili: Ojo Aminu, 35, Danfulani Makaranta, 37, Namiji Gwamna, 36, Ali Musa, 36, i Grace Mathew, 16.

Chrześcijanie z plemienia Adara, jednej z największych grup etnicznych w stanie Kaduna, w środkowym pasie Nigerii, w ostatnich latach byli ofiarami porwań, rabunków i morderczych ataków, głównie ze strony muzułmańskiej większości Hausa-Fulani. Co najmniej 12 480 członków Adary, którzy stanowią około 2/3 chrześcijan i około 7% muzułmanów, zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy.

źródło: barnabasfund.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: