16.06.2020 Nigeria (International Christian Concern)

W sobotę ISWAP (Islamic State West Africa Province) morduje co najmniej 20 żołnierzy i ponad 40 cywilów w bliźniaczych atakach w Monguno i Nganzai, w północno-wschodniej części stanu Borno w Nigerii.

Ataki miały miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak uzbrojeni bojownicy zabili co najmniej 81 osób  podczas nalotu na wioskę w trzecim obszarze, Gubio. 

Dwóch pracowników humanitarnych i trzech mieszkańców powiedziało Reutersowi, że „bojownicy uzbrojeni w ciężką broń, w tym wyrzutnie rakiet, przybyli do Monguno, centrum międzynarodowych organizacji pozarządowych, około godziny 11.00”.

Bojowników następnie opanowały siły rządowe, ponosząc straty, co najmniej 20 żołnierzy.

Źródła podały, że „setki cywilów zostało rannych podczas pożaru, przytłaczając miejscowy szpital i zmuszając część rannych do leżenia na zewnątrz obiektu w oczekiwaniu na pomoc. Bojownicy spalili także humanitarne centrum Narodów Zjednoczonych w okolicy i podpalili lokalny posterunek policji. ”

Bojownicy rozdawali mieszkańcom listy w lokalnym języku hausa, ostrzegając ich, aby nie współpracowali z wojskowymi lub międzynarodowymi grupami pomocy.

Źródło podało, co następuje: „Przybyli na motocyklach i pick-upach i zabili ponad 40 mieszkańców”.

Boko Haram i jego oddział, Islamska Prowincja Afryki Zachodniej (ISWAP), zabili tysiące i wysiedlili miliony w północno-wschodniej Nigerii. ISWAP wziął odpowiedzialność za dwa sobotnie ataki oraz atak na Gubio.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: