30.05.2020 Nigeria (The Christian Post)

W ubiegłym tygodniu co najmniej 20 osób zginęło w serii ataków na wioski rolnicze w stanie Kaduna w Nigerii. Krajowy prezydent Stowarzyszenia Rozwoju Adara ogłosił w zeszły piątek, że cztery dni ataków od 18 maja do 22 maja na kilka wiosek w rejonie samorządu Kajuru doprowadziły do ​​śmierci co najmniej 20 osób.

Adara jest w większości chrześcijańską grupą ludzi i jedeną z największych grup etnicznych w południowej Kaduna. Dodał także, że „od ostatniego piątkowego popołudnia zabito 20 osób, kilku innych zostało rannych lub zaginęło”, dodał szef Stowarzyszenia Rozwoju Adara.

Ataki bojowników Fulani na społeczności rolnicze w Kadunie nie są niczym nowym. W ubiegłym roku wiele osób zostało zabitych i wysiedlonych. W bogatych w rolnictwo środkowym pasie Nigerii ataki ze strony muzułmańskich społeczności pasterskich Fulani w ostatnich latach były ukierunkowane głównie na chrześcijańskie wioski rolnicze. W rezultacie  tysiące ludzi  zostało wysiedlonych z domów i z gospodarstw.

Alheri Magaji, mieszkaniec Kajuru, który przewodzi organizacji non-profit Resilient Aid and Dialogue Initiative, powiedział Christianowi, co następuje:„Nie zgłaszają ataków na Adarę” – twierdzi. „Skala IDP i ataków jest ogromna.”

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: