Nigeria: Cztery kościoły spłonęły podczas ataku Fulani

Kościół Baptystów Kauna i Kościół Chrystusa Narodów (COCIN) we wsi Rubio oraz Kościół COCIN i Kościół Anglikański w Marish. 

02/18/2020 Washington DC (International Christian Concern)  International Christian Concern (ICC) dowiedział się, że bojownicy Fulani zaatakowali trzy chrześcijańskie wioski w Bokkos Local Government Area w stanie Plateau w Nigerii w dniach 26 i 27 stycznia. Podczas tego ataku, przynajmniej 32 osoby zginęły we wsiach Kwatas, Rubio i Marish. Oprócz 32 chrześcijan, którzy zostali zabici, spalono także cztery kościoły w tych społecznościach.

Te kościoły obejmują Kościół Baptystów Kauna i Kościół Chrystusa Narodów (COCIN) we wsi Rubio oraz Kościół COCIN i Kościół Anglikański w Marish. Chociaż inne struktury również zostały zniszczone, zniszczenie tych kościołów wykazuje szczególną nienawiść do chrześcijaństwa. Mimo to rząd nigeryjski nalega, aby nie było motywacji religijnej w atakach bojowników Fulani w całym regionie środkowego pasa Nigerii.

Oprócz kościołów co najmniej 65 związków spalono lub zrównano z ziemią w Rubio, a kolejne 45 związków w Marish. Dzięki temu 7500 osób nie ma domów, kościołów ani dostępu do jedzenia i pracy.

Po atakach, 20 zabitych otrzymało masowy pochówek 30 stycznia. Wzięły w nich udział setki osób, które je znały i kochały. Ubrani na czarno żałobnicy składający się głównie z kobiet, dzieci i osób starszych zgromadzili się w Luna Mortuary w mieście Bokkos, aby pożegnać się z bliskimi. Atak ten spowodował, że wiele dzieci nie miało rodziców i mocno obciążyło społeczności, by zapewnić tym, którzy nie mają nic.

Lider społeczności, John Akans, powiedział: „ Przeprowadzono masowy pochówek i pochowano 20 ciał; zgromadziły się kobiety i dzieci, które wkładają czarne ubrania. Społeczność Bokkos była w żałobnym nastroju . ”

Nathan Johnson, regionalny dyrektor ICC w Afryce, powiedział: „Tego rodzaju ataki na chrześcijan w Nigerii są tak powszechne, że światu łatwo jest przymknąć oko. Niewiele zależy na tym, aby codziennie zabijano ludzi. Międzynarodowe media i organizacje chcą przekazywać tego rodzaju tragedie jako normalne lub historyczne. Chcą powiedzieć, że nie mogła mieć motywacji religijnej. To sprawi, że zbyt trudno sobie z tym poradzić. Dla ludzi zaangażowanych codziennie jest to jednak życie i śmierć. Świat nie może już przymknąć oka. Musimy chcieć nazwać to tym, czym jest: morderstwem. Rząd Nigerii musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności za brak ochrony swoich obywateli, a sprawcy muszą zostać ukarani. Rząd Nigerii musi także okazać swoje zaangażowanie na rzecz chrześcijańskich obywateli narodu, pomagając w odbudowie miejsc kultu, które codziennie są spalane lub niszczone ”.

źródło : persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: