06.02.2020 Nigeria (CBN News)

W ubiegłą środę biskup Masin został uprowadzony po tym, jak nieznani bandyci zaatakowali jego dom w Lafii w stanie Nasarawa. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Nigerii (CAN) wzywa urzędników do podjęcia wszelkich niezbędnych kroków w celu upewnienia się, że biskup Joseph Masin, jest bezpieczny i zostanie zwolniony przez swoich porywaczy. CAN zwraca się do rządu federalnego o zaprzestanie trwających prześladowań chrześcijan w południowej Kadunie i innych stanach tego kraju.

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Nigerii (CAN): „Ponieważ nie mamy własnej policji i staramy się jak najlepiej uniknąć chaotycznych sytuacji, żądamy od rządu federalnego i rządu stanu Nasarawa zapewnienia bezpieczeństwa i natychmiastowego zwolnienia biskupa Masina, zanim będzie za późno. ”

Wiadomość o porwaniu Masina nadeszła kilka tygodni po  opublikowaniu danych  wskazujących, że prawie 620 chrześcijan zostało zabitych w kraju afrykańskim przez islamskich bojowników w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2020 roku. Międzynarodowe Towarzystwo Wolności Obywatelskich i Praworządności  (Intersociety) organizacja niepowiązana z rządem Nigerii opublikowała raport w którym ostrzegła bojowników Fulani i Boko Haram, którzy nasilili swoją  antychrześcijańską przemoc  w starym środkowym pasie i północno-wschodnich regionach kraju, niszcząc setki domów, paląc ich centra kultu i nauki. CAN argumentował, że nie do przyjęcia jest to, iż bojownicy i bandyci Fulani zabijają niewinnych obywateli i chrześcijan w całym kraju.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: