8-letnia dziewczynka, Diana Bulus, która straciła matkę i rodzeństwo w wyniku inwazji Fulani na Gora Gan, obszar samorządu lokalnego Zangon Kataf w stanie Kaduna, opłakiwała utratę swojej rodziny.

Diana Bulus, która podzieliła się swoimi doświadczeniami, powiedziała 20 lipca 2020 r. iż, podejrzewała, że Fulani zaatakowały jej wioskę i zabiły 11 osób.

Wyjaśniła, że ​​do tragedii doszło, gdy była na lokalnym targu społeczności sprzedającej orzeszki ziemne.

Przemawiając z obozu dla osób wewnętrznie przesiedlonych Mercy w Zonkwa, na obszarze samorządu lokalnego Zangon Kataf, Diana powiedziała, że ​​odgłos broni i zabójstw w wiosce wciąż ją ściga do dnia dzisiejszego.

W swojej osobistej relacji dziecko powiedziało: „Właśnie usłyszałam głośne strzały, a ludzie w całej społeczności biegali z okrzykami, że Fulani najechał naszą wioskę, wzywając wszystkich do ucieczki. Myślałam o ucieczce do naszego domu, ale zdecydowałem się podążać za ludźmi, ponieważ biegli w innym kierunku.

„Jeśli zacznę wyjaśniać, jak udało mi się uciec bez szwanku, wciąż dziękuję Bogu Wszechmogącemu za ochronę mnie. Kiedy przypominam sobie przedwczesną śmierć mojej matki i rodziny, martwię się, nie mam odpowiedzi, co naprawdę wydarzyło się tego dnia.

„Naprawdę boli mnie, gdy wyobrażam sobie, że nie mogę już widzieć mojej matki”.

Daina Bulus wyjaśniła, że ​​wróciła do domu następnego ranka po strzelaninie poprzedniego wieczoru tylko po to, by zobaczyć martwą matkę i jej rodzeństwo oraz ich zwłoki leżące na cmentarzu.

Ośmiolatka powiedziała, że ​​chciałaby wrócić do swojej wioski i kontynuować naukę, mówiąc, że życie jest nieszczęśliwe bez matki i młodszego brata.

źródło: dailypost.ng


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: