10/06/2020 Nigeria (France 24)

Informacja prasowa:

We wtorek po południu bandyci Boko Haram zabili co najmniej 69 osób i zrównał z ziemią wioskę w północnym stanie Nigerii – Borno.

Mężczyźni zaatakowali wioskę Faduma Koloram w powiecie Gubio w stanie Borno, około południa. Przybyli pojazdami i motocyklami, strzelając z AK-47, niszcząc wioskę i kradnąc 1200 sztuk bydła i wielbłądów.

Zarówno mieszkaniec, członek CJTF, jak i żołnierz, potwierdzili to samo. Oświadczyli, że „mężczyźni zaatakowali, ponieważ podejrzewali mieszkańców o dzielenie się informacjami na temat  ruchów Boko Haram z organami bezpieczeństwa. 

To okropny dzień, kiedy jesteśmy tego świadkami. ” Według członka CJTF, mieszkańcy byli uzbrojeni i odepchnęli poprzednie ataki, ale ten zaskoczył ich.

Boko Haram i jego oddział, Islamska Prowincja Afryki Zachodniej (ISWAP), zabili tysiące i wysiedlili miliony w północno  wschodniej  Nigerii .

W ostatnich miesiącach wzrosła liczba ataków na ludność cywilną. W trwającym dekadę konflikcie zabito 36 000 osób i wysiedlono około dwóch milionów z ich domów na północnym wschodzie.

Przemoc dotarła do sąsiedniego Nigru, Czadu i Kamerunu, co skłoniło regionalną koalicję wojskową do walki z powstańcami.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: