Mailafia Obadiah, były Afrykański Kongres Demokratyczny, ADC, kandydat na prezydenta, ujawnił rzekome plany Boko Haram dla Nigerii.

Obadiah, były zastępca gubernatora Centralnego Banku Nigerii, CBN, zarzucił, że powstańcy Boko Haram planują rozpocząć wojnę domową w Nigerii do 2022 roku.

Ujawnił to podczas wywiadu w Nigerian Info, przemawiając na temat zabójstw południowej Kaduny.

Obadiah powiedział, że powstańcy Boko Haram również planują najechać i zabić prominentnych Nigeryjczyków w ich domach w miastach.

Twierdził, że zostanie to zrobione po zlikwidowaniu Nigeryjczyków na obszarach wiejskich.

Zdaniem byłego kandydata na prezydenta, powstańcy planują ten akt przeprowadzać etapami.

Podkreślając, że gubernator północy był generalnym dowódcą Boko Haram, Obadiah ujawnił, że rząd federalny kierowany przez prezydenta Muhammadu Buhariego bierze udział w zabójstwach w południowej Kadunie.

Zapytany o zabójstwa w południowej Kadunie, Obadiah powiedział: „Mamy dobre powody, by sądzić, że rząd jest nieodłączną częścią morderców. Mowa ciała tej administracji jasno pokazuje, że biorą udział w zabójstwach, co do tego nie ma wątpliwości.

„Pozwólcie, że dokonam kilku rewelacji, ponieważ niektórzy z nas mają swoje wewnętrzne sieci bezpieczeństwa, spotkaliśmy się z niektórymi z naczelnych dowódców bandytów, którzy okazali skruchę i powiedzieli nam, że jeden z gubernatorów północy jest dowódcą Boko Haram w Nigerii.

„Boko Haram i bandyci to jedno i to samo, mają wyrafinowaną sieć, podczas blokady ich samoloty poruszały się w górę i w dół z amunicją, logistyką, pieniędzmi i rozprowadzały je w różnych częściach kraju.

„Są już w tropikalnym lesie na południu, są wszędzie. Powiedzieli nam, że kiedy zakończą zabójstwa władców, przejdą do fazy drugiej.

„W fazie drugiej udadzą się do miast, przemieszczając się od domu do domu, zabijając wybitnych ludzi.

„Mogę wam powiedzieć, że taki jest ich plan gry i do 2022 roku chcą rozpocząć wojnę domową w Nigerii”.

źródło: dailypost.ng


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: