01/12/2020 Nigeria (International Christian Concern) – Atak podejrzanych bojowników Boko Haram w stanie Borno pochłonął życie 110 rolników, którzy pracowali na swoich polach 28 listopada. Atak ten jest uważany za największy i najbardziej śmiercionośny dokonany przez te grupę w cały 2020 rok, zwłaszcza przeciwko cywilom.

Ataki miały miejsce we wsi Koshobe i innych społecznościach wiejskich w pobliżu miasta Maiduguri na północny wschód. Mężczyźni jeździli na motocyklach i strzelali do wieśniaków, którzy tego dnia pracowali na polach.

Ten bezsensowny akt przemocy jest próbą Boko Haram, aby utrzymać destabilizację tego obszaru i pokazać, że wciąż mają moc terroryzować ludność Nigerii, pomimo prób powstrzymania ich przez rząd Nigerii.

Atak ten prawdopodobnie został przeprowadzony przez frakcję Abubakar Shekau z Boko Haram, znaną z brutalności wobec wszystkich, którzy nie podporządkowują się ich surowej formie prawa szariatu. Druga frakcja, znana jako Prowincja Afryki Zachodniej Państwa Islamskiego, jest bardziej znana z ataków na personel rządowy i wojskowy.

Abubakar Shekau opublikował kolejne wideo kilka tygodni temu, udowadniając, że wciąż żyje i mówiąc, że nikt nie może go powstrzymać, ponieważ wykonuje pracę allaha. Wykorzystuje te filmy jako sposób na zawstydzenie nigeryjskiego rządu, zaszczepienie strachu w mieszkańcach stanu Borno i werbowanie innych, którzy są do niego podobni. Proszę, módlcie się za rodziny tych, którzy zginęli w tym ataku i aby rząd w Nigerii był w stanie zakończyć to powstanie.

źródło: International Christian Concern


Pakistan: apel o pomoc dla dzieci z chrześcijańskiego sierocińca Mother Care Orphan Center w Lahore

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom Fundacji ”FILEO” za dotychczasową pomoc modlitewną oraz okazane wsparcie finansowe dla dzieci-sierot ludzi niewidomych, chorych i niepełnosprawnych jak również rodzin niewolników w fabrykach cegieł z Pakistanu.

Jednocześnie prosimy o udostępnianie tej informacji, gdyż potrzeby związane z pomocą żywieniową dla chrześcijan w Pakistanie są ogromne, szczególnie w dobie obecnego kryzysu.

Lesław Baran (ewangelista misyjny) :

Zwracam się do Was z apelem o pomoc dla dzieci z Mother Care Orphan Center w Lahore w Pakistanie(chrześcijańskiego sierocińca) w zakupie żywności i dokonania opłat wszystkich rachunków w miesiącu grudniu 2020 r.

Informuję, że obecna sytuacja związana z obostrzeniami i sytuacja gospodarcza na całym świecie, spowodowała obecnie całkowity brak wpływu darowizn pieniężnych na pomoc dla 48 dzieci w dwóch sierocińcach jakie objęliśmy naszą pomocą.

Ta sytuacja uniemożliwia nam również wyposażenie dwóch szkółek biblijnych dla dzieci w potrzebne im materiały szkolne.

W ostatnim miesiącu udało nam się zakupić dla nich odzież zimową i wszystkie potrzebne im rzeczy do egzystencji, ale w tym miesiącu nie posiadamy już środków pieniężnych na zakup im żywności, opłatę rachunków i wymienionych przeze mnie rzeczy.

This slideshow requires JavaScript.

Rząd Pakistanu nie tworzy oraz nie finansuje sierocińców czy hosteli (pozostawiają los tych dzieci-sierot, które żyją i umierają na ulicy oraz przydrożnych rowach) samym sobie.

Jedynie ubodzy i prześladowani chrześcijanie zajmują się nimi, nie otrzymując od nikogo wynagrodzenia za swoja pracę. To oni w tym celu wynajmują często domy od muzułmanów, co miesiąc płacąc za ich wynajęcie, media, utrzymując je i te dzieci-sieroty jedynie z darowizn pieniężnych jakie otrzymują.

Chrześcijan z Pakistanu, którzy w 70% są bezrobotni, a obecnie podczas obostrzeń utracili pracę i zostali całkowicie zamknięci w swoich domach ze względu na lockdown.

W tych ciężkich chwilach niepewności o jutro mogą oni liczyć tylko na naszą pomoc…

Wszystkich ludzi wielkich serc, prosimy o pomoc.

Darowizna Pakistan

Numer konta

Fundacja “FILEO” KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Pomoc dla sierot z Pakistanu”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: