01/06/2020 Nigeria (International Christian Concern)

W dniu 09 maja , bojownicy Fulani porwali pastora Rubena Danbala, misjonarza międzykulturowego w południowym stanie Kaduna. Bojownicy domagają się, aby przed zwolnieniem nawrócił się na islam lub zapłacił okup w wysokości 2 milionów naira (5 144 USD) . Pastor Danbala został porwany ze swojego biura w bazie Global Glorious Missions w Ungwan Badole (znanej również jako Ungwan Mission).

Lider misji, Samuel Yahaya, powiedział: „Rozmawialiśmy z pastorem Reubenem Danbala, ma się dobrze i jest silny w wierze, i powtórzył, że odmówił przyjęcia islamu, dlatego domagają się 2 milionów naira [5 144 USD] . Negocjowaliśmy jego uwolnienie z jego porywaczami, którzy początkowo zażądali 5 milionów naira (12 860 USD). Ciągle błagaliśmy i informowaliśmy ich, że jako misjonarze nie mamy tak dużych pieniędzy. ”

Senj Danjuma La’ah, reprezentujący obszar południowej Kaduny w Zgromadzeniu Narodowym, powiedział w oświadczeniu prasowym z Abudży: „Jeszcze gorzej jest w tym okresie blokady COVID-19, ponieważ bandyci wciąż się poruszają ,w celu „zabijania niewinnych dusz” w mojej okolicy, mimo ,że przestrzegamy rządowej dyrektywy, by pozostać w domu. Ataki trwają, a mój lud jest zawsze ofiarą. Oczekuję, by wojsko, policja i inne agencje bezpieczeństwa przyszły nam z pomocą i nas ochroniły, ale tak się nie dzieje. ”

Ponadto senator La’ah dodał, że „wojsko i inne agencje bezpieczeństwa w państwie wydają się nie być zainteresowane tym, co dzieje się z ludnością w południowym stanie Kaduna. W tej chwili ludzie ci znajdują się praktycznie w niewoli terrorystów ”.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “Nigeria: Bojownicy żądają przejścia na Islam lub okupu za uprowadzenie pastora Rubena Danbala!

  • 1 czerwca 2020 o 21:24
    Permalink

    Panie ty jedynie masz rozwiazanie na uwolnienie pastora by mogl dalej sluzyc tobie

    Odpowiedz

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: