Bojownicy kontynuują ostatnią falę gwałtownych ataków

06.05.2020 Washington DC (International Christian Concern)

 

Bojownicy Fulani ponownie zaatakowali tubylców Adary w Kajuru LGA w stanie Kaduna w Nigerii. Atak na wioskę chrześcijańską miał miejsce, podczas gdy wielu wciąż opłakiwało utratę bliskich, majątek i środki utrzymania po serii skoordynowanych ataków na pięć wiosek i 12 osad w ciągu ostatniego miesiąca.

Bojownicy rozpoczęli ostatni atak na Tudu-Doka Avong wzdłuż drogi Kaduna-Kachia, zabijając 9 osób i raniąc kilka innych osób. Potwierdzając ten incydent, przedstawiciel społeczności, Usman Stingo, powiedział: „ Stało się to około 5:45 w środę, 3 czerwca 2020 r. Rewolwerowcy przybyli do wioski i zaczęli strzelać gdzie popadnie. Weszli do niektórych domów i palili sprzęt gospodarstwa domowego. Sytuacja jest bardzo, bardzo poważna . ”

Do zabitych w ostatnim ataku należą Kefas Yusuf (30), Richard Yusuf (25), Fidelis Wada (40), Kachia Simon (30); Rose Soja (39), Genesis Soja (11), Rahap Soja (9), Victoria Gyata (50) i Lovette Akayi (10).

Ponadto, potwierdzając atak, przewodniczący stanu Kaduna chrześcijańskiego stowarzyszenia Nigerii (CAN), wielebny Joseph Hayab, powiedział: „ Zginęło dziewięć osób, w tym kobiety i dzieci. Zdjęcia nie są dobre do oglądania. Nastrój w całym obszarze Kajuru jest ponury. Ludzie żyją w strachu. 

Przewodniczący CAN ujawnił ponadto, że niektórzy pastorzy zostali również dotknięci niedawnymi atakami i cierpią w milczeniu.

Wyraził zaniepokojenie postawą rządu, mówiąc: „ Wydaje się, że rząd żyje w nieświadomości i odwraca się od kolosalnego wpływu ataków na ludność.

Niedawne ataki na społeczności Adara rozprzestrzeniające się na obszarach lokalnych rad Kajuru i Kachia w południowej Kadunie dotknęły około 537 gospodarstw domowych, a około 20 000 osób zostało przesiedlonych.

Regionalny menedżer ICC w Afryce, Nathan Johnson, stwierdził: „Obszar władz lokalnych Kajuru został zaatakowany prawie kilkanaście razy w ciągu ostatniego miesiąca. Mimo to rząd nie podjął żadnych wyraźnych ani zdecydowanych kroków w celu powstrzymania przemocy. Nie złapali żadnego ze sprawców, nie uratowali życia ani nie pomogli żadnej z ofiar. Ta ciągła bezczynność kosztuje wielu ludzi życie, domy i bliskich. Najwyższy czas, aby rząd w Nigerii został pociągnięty do odpowiedzialności za wiele istnień, których nie zdołał obronić. Są albo całkowicie niekompetentni i muszą zostać usunięci, albo są współwinni i muszą zostać wtrąceni do więzienia.”


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: