NIGERIA: Ataki na chrześcijan nie ustają

W marcu zginęło w Nigerii ponad 50 wierzących, a w ciągu pierwszego tygodnia kwietnia, ponad tuzin kolejnych. Od początku 2020 r. zamordowano tam co najmniej 410 chrześcijan. Sprawcami przemocy są przeważnie bojówkarze z pasterskiego ludu Fulbe.

31 marca podczas jednego z ostatnich zajść chrześcijańska w większości wieś Ancha przeżyła swój ósmy atak w ciągu trzech lat. Zgodnie z relacją świadka, bojownicy weszli nocą do wsi, po czym zaczęli strzelać i podpalać domy. W ataku zginęły trzy osoby. „Żyjemy tu w wielkim przerażeniu” – żalił się ocalały chrześcijanin Ishaya. Następnego dnia, bojownicy najechali wieś Hukke. Zabili siedmiu chrześcijan i zniszczyli 24 domy. Tego samego dnia zaatakowali też kilka innych wsi.

Przynośmy w modlitwie nigeryjskich wierzących, którzy żyją pod groźbą nieustannych ataków, dokonywanych bez żadnego ostrzeżenia czy prowokacji. Prośmy o potężną, Bożą interwencję w tym zamęcie. Niech Boża obecność zapewni tak bardzo potrzebą pociechę osobom doświadczającym bólu, w tym rodzinom i przyjaciołom wszystkich zabitych w atakach. Pamiętajmy też o nigeryjskich rządzących, którzy potrzebują mądrości i pomocy z góry w trakcie podejmowania ciągłych wysiłków, by powstrzymać bojowników przed powodowaniem dalszego cierpienia, zniszczenia i zabójstw niewinnych ludzi. Niech ostatecznie zwycięży Boża miłość, sprawiedliwość i pokój.

Artykuł pochodzi z witryny: gpch.pl

Źródła: Intersociety-NG, International Christian Concern, „The Christian Post”, Morning Star News


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: