Nigeria: areszt dla 8 podejrzanych w związku z zabójstwami w południowej Kadunie

10 sierpnia 2020 (NAN) Specjalna Grupa Zadaniowa aresztowała ośmiu podejrzanych w związku z niedawnymi zabójstwami w Południowej Kadunie.

Przedstawiając podejrzanych dziennikarzom w poniedziałek w Kafanchan, dowódca grupy zadaniowej, gen. Dyw. Chukwuemeka Okonkwo, powiedział, że aresztowanie było częścią wysiłków jednostki w celu ograniczenia zabójstw.

Reprezentowany przez płk. Davida Nwakonobi , dowódcę sektora 7 operacji, Okonkwo , powiedział, że sześciu z podejrzanych zostało aresztowanych 5 sierpnia na obszarze samorządu lokalnego Lere w stanie Kaduna.

Według niego dwaj pozostali zostali aresztowani w Chawai, wiosce położonej na obrzeżach terenów samorządowych Kauru i Zango Kataf.

Wyjaśnił, że aresztowanie było oparte na wiarygodnych raportach wywiadu.

„Chcąc powstrzymać niedawne ataki i pojedyncze zabójstwa w południowej Kadunie, nasze wojska kontynuowały intensyfikację wysiłków mających na celu ograniczenie zagrożenia i zapewnienie pokoju w całym regionie.

„5 sierpnia nasze wojska działające na podstawie wiarygodnych informacji wywiadowczych zatrzymały sześciu podejrzanych.

„ W ich posiadaniu znaleziono jeden pistolet pneumatyczny, amunicję 9 mm, cztery maczety i dwa motocykle.

„W podobnym wydarzeniu nasze oddziały wraz z członkami grupy straży obywatelskiej zatrzymały dwóch podejrzanych w Chawai, wiosce położonej między Kauru i Zango Kataf.

Komendant powiedział, że podejrzani zostali sprofilowani i przeprowadzono wstępne śledztwo, dodając, że zostaną oni przekazani policji do dalszego śledztwa i oskarżenia.

„Mamy również informacje o tożsamości niektórych bandytów, którzy przeprowadzili ostatni atak; jesteśmy na ich tropie i dzięki łasce Bożej wkrótce ich dopadniemy – zapewnił

Wezwał mieszkańców dotkniętych obszarów do zachowania spokoju, przestrzegania prawa i wspierania wojska w ich dążeniu do przywrócenia trwałego pokoju w południowej Kadunie i jej okolicach.

Nigeryjska Agencja Informacyjna (NAN) informuje, że podejrzani to:

Abubakar Ali , Ali Amadu , Bawa Idi , Umar Dikko , Garba Damon ’s i Mohammed Ibrahim.

źródło: pulse.ng