10 sierpnia 2020 (NAN) Specjalna Grupa Zadaniowa aresztowała ośmiu podejrzanych w związku z niedawnymi zabójstwami w Południowej Kadunie.

Przedstawiając podejrzanych dziennikarzom w poniedziałek w Kafanchan, dowódca grupy zadaniowej, gen. Dyw. Chukwuemeka Okonkwo, powiedział, że aresztowanie było częścią wysiłków jednostki w celu ograniczenia zabójstw.

Reprezentowany przez płk. Davida Nwakonobi , dowódcę sektora 7 operacji, Okonkwo , powiedział, że sześciu z podejrzanych zostało aresztowanych 5 sierpnia na obszarze samorządu lokalnego Lere w stanie Kaduna.

Według niego dwaj pozostali zostali aresztowani w Chawai, wiosce położonej na obrzeżach terenów samorządowych Kauru i Zango Kataf.

Wyjaśnił, że aresztowanie było oparte na wiarygodnych raportach wywiadu.

„Chcąc powstrzymać niedawne ataki i pojedyncze zabójstwa w południowej Kadunie, nasze wojska kontynuowały intensyfikację wysiłków mających na celu ograniczenie zagrożenia i zapewnienie pokoju w całym regionie.

„5 sierpnia nasze wojska działające na podstawie wiarygodnych informacji wywiadowczych zatrzymały sześciu podejrzanych.

„ W ich posiadaniu znaleziono jeden pistolet pneumatyczny, amunicję 9 mm, cztery maczety i dwa motocykle.

„W podobnym wydarzeniu nasze oddziały wraz z członkami grupy straży obywatelskiej zatrzymały dwóch podejrzanych w Chawai, wiosce położonej między Kauru i Zango Kataf.

Komendant powiedział, że podejrzani zostali sprofilowani i przeprowadzono wstępne śledztwo, dodając, że zostaną oni przekazani policji do dalszego śledztwa i oskarżenia.

„Mamy również informacje o tożsamości niektórych bandytów, którzy przeprowadzili ostatni atak; jesteśmy na ich tropie i dzięki łasce Bożej wkrótce ich dopadniemy – zapewnił

Wezwał mieszkańców dotkniętych obszarów do zachowania spokoju, przestrzegania prawa i wspierania wojska w ich dążeniu do przywrócenia trwałego pokoju w południowej Kadunie i jej okolicach.

Nigeryjska Agencja Informacyjna (NAN) informuje, że podejrzani to: 

Abubakar Ali , Ali Amadu , Bawa Idi , Umar Dikko , Garba Damon ’s i Mohammed Ibrahim.

źródło: pulse.ng


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: