KANO, Nigeria:

Buntownicy zabili 18 gości na weselu w stanie Kaduna w północnej Nigerii, poinformowali w poniedziałek lokalni urzędnicy.

Powiedzieli, że bandyci na motocyklach zaatakowali wioskę Kukum-Daji w dystrykcie Kaura późną niedzielą i otworzyli ogień do gości.

„Bandyci zabili 18 osób na przyjęciu weselnym i zranili 30 innych, w większości młodych mężczyzn” – powiedział AFP Bege Katuka Ayuba, dyrektor administracyjny dystryktu.

„Piętnaście osób zmarło na miejscu, podczas gdy trzech kolejnych zmarło w szpitalu,” powiedział.

Nie było od razu jasne, kto stał za atakiem, ale obszar ten był siedliskiem śmiertelnej przemocy między muzułmańskimi pasterzami Fulani i etnicznymi chrześcijańskimi rolnikami.

Rzecznik policji stanowej potwierdził atak bez podania motywu.

Obszar południowej Kaduny, głównie chrześcijański, został zniszczony długotrwałym sporem między rolnikami a pasterzami o wypas i prawa do wody.

W ostatnim czasie nastąpił wzrost liczby zabójstw „wet za wet” między dwiema grupami, co skłoniło władze stanowe do zainicjowania nieudanego rozejmu. – AFP

źródło: New Straits Times


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “Nigeria: 18 gości weselnych zginęło po ataku bandytów w stanie Kaduna

  • 26 lipca 2020 o 18:27
    Permalink

    Dobry Boze miej milosierdzie dla kosciola przesladowanego, dodaj im sily do przetrwania Panie.

    Odpowiedz

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: