„To nie do zniesienia, gdy nienawiść i przemoc wobec Żydów wielokrotnie wybucha na niemieckich ulicach, podczas największych żydowskich świąt i rok po straszliwej próbie zamachu w Halle” – powiedział członek zarządu Konferencji Ortodoksyjnych Rabinów (ORD) w Niemczech Avichai Apel. W ten sposób odniósł się do niedzielnego ataku na 26-letniego Żyda w pobliżu synagogi w Hamburgu, gdzie obchodzono Święto Szałasów.

Konferencja Ortodoksyjnych Rabinów (ORD) w Niemczech określiła atak na żydowskiego studenta jako „kolejny szok dla społeczności żydowskiej w Niemczech”.

„Życie żydowskie musi być lepiej chronione w tym kraju” – powiedział członek zarządu ORD, Avichai Apel. Według niego polityka i społeczeństwo muszą działać „jeszcze bardziej zdecydowanie przeciwko nienawiści i agitacji w internecie, prawicowym ekstremistom, scenie neonazistowskiej i prymitywnym teoriom spiskowym, a także robić więcej dla zapobiegania, pracy edukacyjnej i wspierania odwagi cywilnej”.

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder także wyraził swoje przerażenie z powodu aktu przemocy. Jest zasmucony, że rok po ataku w Halle w największe święto żydowskie, Jom Kippur, niemiecka społeczność żydowska ponownie stanęła w obliczu „brutalnego, antysemickiego aktu terroryzmu”.

Christine Lambrecht powiedziała: „Nienawiść do Żydów jest hańbą dla naszego kraju. Musimy stawić jej czoła jeszcze bardziej zdecydowanie i być bardziej gotowi do pomocy osobom dotkniętym nienawiścią i przemocą”.

Felix Klein: „Byłem głęboko wstrząśnięty faktem, że mężczyzna w drodze na modlitwę w swojej społeczności padł ofiarą brutalnego ataku” – podkreślił w wypowiedzi dla „Redaktionsnetzwerk Deutschland”.

„Ten nowy atak na żydowskie święto po raz kolejny pokazuje, jak ważna jest debata o głęboko zakorzenionym antysemityzmie w społeczeństwie niemieckim, jego pochodzeniu i niezbędnych środkach zaradczych” – dodał.

„To nie jest odosobniony przypadek, to obrzydliwy antysemityzm i wszyscy musimy się mu przeciwstawić!” – skomentował atak minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas na Twitterze.

29-letni napastnik został już aresztowany. Postawiono mu zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała.

źródło: tvp.info


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: