Nepal: Więzienie dla pastora, który modlił się przeciwko COVID-19

Władze w Nepalu nadal więżą pastora, który modlił się przeciwko COVID-19
21.05.2020 Nepal – pod koniec marca policja dystryktu Kaski w Nepalu aresztowała pastora Keshava Acharyę, lat 32, za modlitwę przeciwko wirusowi COVID-19 w wideo szeroko rozpowszechnianym w mediach społecznościowych. Funkcjonariusze policji wykorzystali wideo jako dowód, że pastor rozpowszechnił fałszywe informacje o pandemii COVID-19.

23 marca żona pastora Acharyi informuje, że jej mąż otrzymał około godziny 20:00 telefon od mężczyzny proszącego o modlitwę za swoją chorą żonę. W odpowiedzi pastor Acharya zaprosił mężczyznę do swojego domu na modlitwę. Kiedy później zapukano do jego drzwi, okazało się, że przybyło tam czterech policjantów i aresztowano pastora Acharyę.

Według Nepal Christian Society (NCS), starszy nadinspektor policji opublikował notatkę cztery dni po aresztowaniu, 27 marca, stwierdzając, że pastor rozpowszechnia fałszywe informacje o COVID-19. Sąd Okręgowy następnie nakazał pastorowi Acharyi zapłatę grzywny w wysokości 5000 rupii (40,00 USD) po tym, jak pastor Acharya spędził ponad dwa tygodnie w więzieniu.

Pastor Acharya został aresztowany po raz drugi trzy dni później z powodu naruszenia kodeksu karnego 9: 156 i 158. Po tym aresztowaniu kaucja została ustalona na nieoczekiwaną kwotę 500 000 rupii (4 083,00 USD), zmuszając pastora Acharyę do odbycia dłuższego więzienia . Po dwóch miesiącach uwięzienia rodzina pastora Acharyi wydała wszystko, co mieli, na kaucję, w wyniku czego czynsz za kościół został nieopłacony.

Pastor Mukunda Sharma, Sekretarz Wykonawczy NCS, wezwał Starostę Powiatowego Policji, Dan Bahadur Karki, aby zrozumiał, że pastor nie popełnił żadnej zbrodni i nie może ścigać pastora Acharyi za to, że wyznał swoją wiarę i modlił się. Według Morning Star News, superintendent Karki zapewnił pastora Sharmę, że pastor Acharya został wzięty tylko na zapytanie.

Jednak nikt nie mógł zobaczyć pastora Acharyi z powodu COVID-19. Obejmuje to radcę prawnego pastora i jego rodzinę. Policja w Kaskach również cicho przetransportowała pastora Acharyę do więzienia w górach zwanego więzieniem Dolpa, w odległym miejscu, gdzie nie są używane pojazdy silnikowe.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: