28.05.2020 Nepal

Wczoraj, 27 maja, Sąd Najwyższy Nepalu odmówił zwolnienia za kaucją pastora Keshava Acharyi i wysłał z powrotem do więzienia na czas jego procesu. Pastor Acharya, lat 32, jest więziony od końca marca po tym, jak policja w powiecie kaskim oskarżyła go o rozpowszechnianie fałszywych informacji o pandemii COVID-19.

Według Morning Star News pastor Acharya został aresztowany po upublicznieniu w mediach społecznościowych wideo, które przedstawia jak modlił się przeciwko wirusowi COVID-19 . Pastor Acharya został aresztowany 23 marca i do tej pory pozostaje w więzieniu.

Na wideo, przetłumaczonym przez Morning Star News, pastor Acharya modlił się przed zborem kościelnym, mówiąc: „ Hej, korona – idź i umrzyj. Niech wszystkie twoje uczynki zostaną zniszczone przez moc Pana Jezusa. Upominam cię, korona, w imię Pana Jezusa Chrystusa. Mocą w imię Pana Jezusa Chrystusa, korono, odejdź i umrzyj.

Według Nepal Christian Society (NCS), starszy nadinspektor policji opublikował notatkę cztery dni po aresztowaniu, 27 marca, stwierdzając, że pastor rozpowszechnia fałszywe informacje o COVID-19. Sąd Okręgowy następnie nakazał pastorowi Acharyi zapłatę grzywny w wysokości 5000 rupii (40,00 USD) po spędzeniu ponad dwóch tygodni w więzieniu.

Pastor Acharya został aresztowany po raz drugi trzy dni później z powodu naruszenia kodeksu karnego 9: 156 i 158. Po tym aresztowaniu ustalono kaucję na nieoczekiwaną kwotę 500 000 rupii (4 083,00 USD), co zmusiło pastora Acharyę do odbycia dłuższego więzienia .

W odpowiedzi na decyzję Sądu Najwyższego o odmowie zwolnienia za kaucją pastora Acharyi, pastor Mukunda Sharma, sekretarz wykonawczy NCS, powiedział: „ Na podstawie tego niesprawiedliwego posunięcia ustanowiono straszny precedens, nie tylko przeciwko pastorowi Acharyi, ale przeciwko wszystkim chrześcijanom. Dzisiejsza procedura sądowa unieważniła wszystkie fakty i przepisy prawne / konstytucyjne oraz naruszyła wolność wyznania. 

Przed rozprawą w Sądzie Najwyższym policja dystryktu Kaski po cichu przeniosła pastora Acharyę do więzienia w górach zwanego więzieniem Dolpa. Jest to odległe miejsce, w którym nie można używać pojazdów silnikowych.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski

 

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: