Nepal: Pastor fałszywie oskarżony i osadzony w więzieniu przez ponad trzy miesiące, zwolniony za kaucją

HYDERABAD , Indie (Morning Star News)

Pastor aresztowany w Nepalu w marcu pod zarzutem naruszenia praw religijnych, a następnie ponownie aresztowany chwilę po zwolnieniu w kwietniu, został zwolniony po zapłaceniu wygórowanej kaucji w tym miesiącu, podają źródła.

Po raz pierwszy aresztowany 23 marca pod zarzutem rozpowszechniania fałszywych informacji za mówienie, że modlitwy mogą wyleczyć nowego koronawirusa, pastor Keshab Raj Acharya został zwolniony 8 kwietnia, aby zostać ponownie aresztowany kilka chwil później pod zarzutem „obrazy uczuć religijnych” i „nawracania na chrześcijaństwo”. ” Po ponad trzech miesiącach więzienia został zwolniony 3 lipca po zapłaceniu kaucji w wysokości około 2500 USD, podają źródła.

„Było to dla mnie bardzo trudne” – powiedział pastor Acharya Morning Star News. „Myślałem o moich małych dzieciach i żonie i wołałem do Pana w modlitwie. Spoglądałem na Niego z nadzieją, że jeśli będzie z Jego woli, żebym został przez to poddany próbie, to On mnie z tego wyciągnie ”.

Powiedział, że funkcjonariusze rządowi i policja współpracowali przeciwko niemu.

„Układali dokładny plan, aby upewnić się, że zostanę w więzieniu przez dłuższy czas” – powiedział pastor Acharya.

Oskarżenia przeciwko ojcu dwójki małych dzieci naruszają porozumienie o wolności wyznania, którego Nepal jest sygnatariuszem – stwierdzili obrońcy praw człowieka i przywódcy chrześcijańscy w Himalajach.

„Zostałem zwolniony za kaucją po tym, jak moja żona zapłaciła 5 000 nepalskich rupii [41 USD] 8 kwietnia, ale po kilku minutach ponownie zostałem aresztowany” – powiedział pastor Acharya Morning Star News.

Kiedy zapytał, dlaczego funkcjonariusze ponownie go aresztowali, policja powiedziała, że ​​sprzeciwił się nepalskim zwyczajom religijnym, rozdając ulotki ewangeliczne w kilku miejscach, powiedział. Funkcjonariusze przesłuchujący go dalej kpili i nękali go, gdy kazali mu wyjaśnić każde zdjęcie, które znaleźli w telefonie komórkowym, który mu skonfiskowali, powiedział.

Pastor Acharya przechowywał w swoim telefonie komórkowym pliki i traktaty ewangelii. Widząc zdjęcia różnych obszarów Nepalu i ludzi, których tam spotkał, oficerowie szydzili z niego, mówiąc, że był w każdej dzielnicy i że zdjęcia są solidnym dowodem przeciwko niemu.

„Wyśmiewali się:„ Och, jeździliście po całym kraju, głosząc o Chrystusie przeciwko kulturze i zwyczajom hinduizmu Sanathana. Jesteś zagrożeniem dla naszego narodu. Nie powinno cię tak łatwo odejść ”- powiedział pastor Acharya.

Kiedy zapytał funkcjonariuszy, dlaczego był przetrzymywany tak długo w areszcie, pomimo wszelkiej możliwej współpracy, odezwali się do niego z szacunkiem, jednocześnie wymyślając przeciwko niemu fałszywe zarzuty.

„Funkcjonariusze powiedzieli mi:„ Proszę pana, nie jest pan kryminalistą. Jesteś mężem Bożym. Pan cię uratuje, „ale oni przekręciliby kontekst mojej narracji i sami napisali oświadczenia, aby tylko wzmocnić sprawy przeciwko mnie” – powiedział Acharya w wywiadzie dla Morning Star News. „Dopiero gdy zostałem wystawiony przed sędzią, dowiedziałem się, co o mnie napisali. I za każdym razem byłem zaskoczony, widząc, jak policja przekręca moje zeznania i przedstawia je sądowi, aby sędzia naprawdę pomyślał, że stanowię zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego ”.

Policja postawiła zarzuty o obrazę uczuć religijnych i prozelityzm, a 19 kwietnia sędzia okręgu Kaski wyznaczył kaucję w wysokości 500 000 rupii nepalskich (4084 USD), uznawanych za nieproporcjonalnie wysokie jak na postawione mu zarzuty.

„Za każdym razem, gdy prosiłem policję o pokazanie mi oświadczeń, które napisali na mój temat, nie pozwalali mi ich przeczytać.” – powiedział pastor.


źródło: morningstarnews.org

Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: