Nawrócony homoseksualista z apelem do społeczności LGBT: hasło „taki już się urodziłeś” to kłamstwo


„Dzisiaj przypada pierwsza rocznica porzucenia mojego homoseksualizmu. Minął rok odkąd zdecydowałem zostawić sodomię i żądze i żyć w jak największej zgodzie z planem Stwórcy na moje życie. Odkąd się na to zdecydowałem, wszystko w moim życiu zaczęło wychodzić na prostą” – mówi na swoim kanale YouTube Milo Yiannopoulos, popularny w USA publicysta.


– Dzisiaj wstałem bardziej w duchu apostolskim niż dziękczynnym, ponieważ mam świadomość moralnej i duchowej odpowiedzialności za konieczność zadośćuczynienia ludziom, których skrzywdziłem, i dotarcia do umysłów, do których jeszcze nie było mi dane dotrzeć. Chcę dać im nadzieję i zaoferować pomoc w wytrwaniu na drodze, którą tak jak ja chcą podjąć – oznajmił Yiannopoulos.

Publicysta zwrócił uwagę na trzy rzeczy konieczne do wytrwania w czystości. Pierwszą z nich jest oczywiście Łaska płynąca z modlitwy. Druga to wsparcie życzliwych osób i przyjaciół. Trzecią są w końcu krytycy i „hejterzy”, którzy powodują ciągłą chęć udowodnienia jak bardzo są w błędzie. Yiannopoulos zwrócił się w filmie ze specjalnym przesłaniem do osób odczuwających pociąg seksualny do osób tej samej płci.

– Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która myśli o sobie jako „gej”, ale z tyłu głowy zawsze miałeś myśl, że nie wszystko jest tak jak należy; podświadomie wiedziałeś, że nie jest to tak naprawdę to, czego pragniesz; że patrzyłeś na tą całą sprawę „gejowskiej dumy” z przerażeniem, na widok tego czegoś skręcało cię w żołądku… Jeżeli jesteś jedną z tych osób, mam dla ciebie dobrą wiadomość. „Born this way” [hasło środowisk LGBT; taki się urodziłeś – red.] to kłamstwo. To propaganda. To nieprawda – podkreślił. – Stać cię na coś lepszego. Możesz się zmienić i żyć jak od zawsze powinieneś. I jeśli to zrobisz  – gwarantuję ci – wszystko w twoim życiu zacznie zmieniać się na lepsze. Wiem to, ponieważ byłem w tym miejscu co ty. Wiem co cię trapi i prześladuje, i wiem, że nie musi tak być do końca życia – wyjaśnił.

Następnie Yiannopoulos poinformował o inicjatywie wynikającej z chęci pomocy innym w porzuceniu homoseksualnego stylu życia. – Minął rok odkąd wyrzuciłem mój pierścionek zaręczynowy [prezent od partnera – red.] do oceanu i przeprowadziłem się na Florydę, by dzielić się moim doświadczeniem i świadectwem, ale także otworzyć klinikę – centrum dla takich ludzi jak ja; czujących pociąg seksualny do osób tej samej płci. Ruszył już proces fundraisingowy, w lecie odbędą się pierwsze rozmowy kwalifikacyjne z terapeutami, i zastanawiamy się, gdzie zbudujemy nasz wspólny dom – oznajmił.

– Zrobię wszystko co w mojej mocy, by dostarczyć ci odpowiednich narzędzi do poprawienia twojej sytuacji. Ponieważ to, co czujesz w obecnej sytuacji jest nierozerwalnie i nieuchronnie związane z seksualną traumą, z której mogłeś nawet nie zdawać sobie sprawy. Pomogę ci. W międzyczasie niech cię Bóg błogosławi – zakończył swoje przesłanie.

Źródło: lifesitenews.com / YouTube / MILO


Najpotrzebniejsza jest specjalistyczna, wysokoenergetyczna żywność, aby ratować dzieci w Sudanie Południowym

Ghazi Ali bin Ali z powodu niedożywienia trafił do szpitala. Klęska głodu to pochodna wojny domowej w Jemenie. Taiz, październik 2018 r. (AHMAD AL-BASHA / AFP / EAST NEWS)
Apelujemy o wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego – w 6 regionach ogłoszono już klęskę głodu

Tylko 40% populacji ma dostęp do czystej wody pitnej. Inwestycje w tym obszarze mają kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia dzieci. Zanieczyszczona woda jest jedną z głównych przyczyn rozprzestrzeniania się chorób.

Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli. Z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci, jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia – uwrażliwia dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Prawie 2 miliony osób ze strachu opuściło swoje domy, szukając schronienia w buszu lub poza granicami kraju.

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W 6 regionach ogłoszono już klęskę głodu. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie obostrzeń może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami ponieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ogłosiły to wyspecjalizowane organizacje Narodów Zjednoczonych ONZ, w tym agencja spraw dzieci, UNICEF. Te cztery kraje to Somalia, Jemen, Sudan Południowy i północne rejony Nigerii.

MAPA GŁODU

Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.

„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.

Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.

Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.

Rekordowo wysoka liczba osób zagrożonych głodem w Sudanie Południowym. Przez konflikt zbrojny, powodzie i skutki pandemii w tym najmłodszym państwie Afryki 6,5 mln ludzi nie ma wystarczającej ilości jedzenia. Tponad połowa ludności!

Problemy z dostępem do żywności w Sudanie Południowym trwają od czasu uzyskania niepodległości w 2011 r., ale nigdy wcześnie nie były tak ciężkie. Toczący się od 2013 r. konflikt zbrojny doprowadził do śmierci setek tysięcy osób, a miliony musiały uciekać, porzucając swoje domy i uprawy. Jednak zeszły rok był wyjątkowo dramatyczny, bo przez zmiany klimatu kraj spustoszyły niszczycielskie powodzie o niespotykanej wcześniej skali. Szacuje się, że przez żywioł ucierpiał ponad milion osób.

Fala niszczyła wszystko na swojej drodzezmuszając ludzi do ucieczki, zatapiając pola i zabijając zwierzęta gospodarskie. Stojąca woda przez wiele miesięcy uniemożliwiała produkowanie żywności i pogłębiała głód.

Masowe bezrobocie, przerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością żywności na rynku i wzrost jej cen sprawiły, że dla wielu osób zdobycie czegokolwiek do jedzenia stało się wręcz niemożliwe.

An unidentified severely malnourished Somali refugee child rests inside a ward at the Medecins Sans Frontieres (MSF) hospital at the Dagahale refugee camp in Dadaab, near the Kenya-Somalia border, July 28, 2011. Aid groups, which have been clamoring for money to help famine-stricken Somalia, are struggling to reach millions in the affected areas. Some 3.7 million Somalis risk starvation in two regions of south Somalia controlled by Islamist al Shabaab militants. Yet more than 2 million of them have not received any help. REUTERS/Thomas Mukoya (KENYA – Tags: SOCIETY CIVIL UNREST DISASTER HEALTH IMAGES OF THE DAY)

Przypominamy o obywatelach i obywatelkach tego kraju, zwłaszcza tych najmłodszych, apelując o konkretną dla nich pomoc.

 • 9 lipca 2011 r. Sudan Południowy po dekadach przemocy i konfliktów ogłosił niepodległość jako najmłodszy naród na świecie
 • Brutalny konflikt wybuchł pod koniec 2013 roku. Ponad 2,2 miliona ludzi zostało zmuszonych do ucieczki, głównie do krajów regionu: Etiopii, Sudanu i Ugandy.  Kolejne 1,6 mln uciekało w obrębie kraju
 • Dziś obywatele Sudanu Południowego są dziś jedną z 5 najliczniejszych na świecie społeczności, którzy są uchodźcami (obok Syrii czy Afganistanu)
 • To także  jeden z krajów w najgorszej sytuacji żywnościowej na globie (brak bezpieczeństwa żywnościowego dotyczy 60% populacji)

W Sudanie Południowym życie i zdrowie dwóch milionów osób zostało zagrożone.

Nie możemy zostawić ich bez pomocy! 


Darowizna

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan Południowy”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “Nawrócony homoseksualista z apelem do społeczności LGBT: hasło „taki już się urodziłeś” to kłamstwo

 • 29 września 2021 o 15:47
  Permalink

  No i , nie tylko mnie ktos obudzil.

  Odpowiedz

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: