06.11.2020 Myanmar (International Christian Concern)

8 czerwca pastor David Lah pojawił się po raz trzeci w Sądzie za naruszenie ustawy o zarządzaniu klęskami żywiołowymi z 2013 r. (NDML), ponieważ wcześniej organizował spotkania w dużych grupach pomimo obowiązującego zakazu w związku z COVID-19.

Jego działanie doprowadziło do infekcji zarówno jego jak i innych Chrześcijan.

Został wypisany ze szpitala 7 maja i poddany kwarantannie przez prawie miesiąc w hotelu. Lah i pozostali członkowie zostali oskarżeni tydzień później za naruszenie ustawy NDML 2013.

20 maja sąd zarządził 15-dniowy tymczasowy areszt w więzieniu Insein do czasu jego rozprawy 3 czerwca.

Podczas procesu dla wszystkich trzech mężczyzn sędzia Moe Swe zdecydował, że Sąd nie musi udzielać zwolnienia za kaucją, gdy chodzi o procesy, zagrożone karą pozbawienia wolności od trzech lat wzwyż.

Sąd dowiedział się, że „zgromadzono ludzi wieczorem 7 kwietnia. David Lah miał objawy koronawirusa od wieczora 5 kwietnia i od tego czasu nie opuścił domu. ”

Czwarta rozprawa Lah odbyła się 10 czerwca w ramach Programu Zarządzania Przestępczością. Następnie Lah pojawi się jeszcze trzy razy 16, 18 i 23. Pastor może zostać skazany na trzy lata więzienia, jeśli zostanie uznany za winnego.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: