Mozambik: “Świat nie ma pojęcia, co tu się dzieje”.Bojownicy w ciągu tygodnia ścięli głowy 15 osobom

Islamscy ekstremiści rozpętali terror w północnym Mozambiku w Afryce, pozostawiając kościoły spalone doszczętnie, ludzi ściętych, a dziesiątki tysięcy wysiedlono. 

Jeszcze w zeszłym miesiącu pojawiły się doniesienia, że ​​bojownicy w ciągu tygodnia ścięli głowy 15 osobom. A podczas tegorocznego Wielkiego Tygodnia zginęło 52 młodych ludzi, którzy odmówili przyłączenia się do islamskich terrorystów. 

Od 2017 r. Ponad 1100 osób zginęło w atakach po tym, jak ekstremiści rozpoczęli brutalną kampanię prześladowania chrześcijan i rekrutacji młodych żołnierzy.

Biskup Luiz Fernando Lisboa z diecezji Pemba w Mozambiku powiedział, że reszta świata patrzy na ten kryzys z „obojętnością”. 

„Świat nadal nie ma pojęcia, co się dzieje, z powodu obojętności i ponieważ wydaje się, że przyzwyczailiśmy się już do wojen. Jest wojna w Iraku, jest wojna w Syrii, a teraz jest też wojna w Mozambiku”,powiedział Lisboa.

Ekstremiści spalili również kilka chrześcijańskich kaplic i meczetów, a następnie zniszczyli religijne posągi.

„Zaatakowali kościół i spalili ławki” – dodał Lisboa. 

Katolicka Agencja Informacyjna donosi, że Paulo Rangel, portugalski Poseł do Parlamentu Europejskiego, powiedział że dorastające dziewczynki są porwane i zmuszane do niewolnictwa seksualnego. Ekstremiści również atakują młodych chłopców, zmuszając ich do przyłączenia się do ich brutalnych eskapad.

„Wiemy, że trwa rekrutacja chłopców i nastolatków, niektórych bardzo młodych, w wieku 14, 15, 16 lat. Jest oczywiste, że ci młodzi chłopcy są pod przymusem. Jeśli odmówią przyłączenia się do grupy, mogą zostać zabici – dodał Rangel.

Wraz ze wzrostem przemocy, liczba ludzi uciekających z tego obszaru stale rośnie. Prawie 250 000 osób zostało wysiedlonych – wielu z nich uciekło do Pemby, stolicy prowincji Cabo Delgado.

„Nie możemy traktować ludzi jak liczb. Są ludźmi i za każdym człowiekiem kryje się historia, trauma z tej wojny” – powiedział. „Albo dlatego, że stracili dom, albo dlatego, że widzieli, jak ich rodziny są zabijane, albo dlatego, że niektórzy z ich krewnych zaginęli”.

Biskup Lisboa powiedział, że rok 2020 był najgorszym rokiem od początku ataków zbrojnych, które rozpoczęły się trzy lata temu.

Lisboa mówi, że jest „nadzieja”, że „wojna się skończy”, a 2021 będzie lepszym i spokojniejszym rokiem.

źródło: CBN.NEWS


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: