13.05.2020 Mozambik

Północny Mozambik stał się najnowszym polem bitwy przeciwko ISIS w Afryce. Grupa terrorystyczna ustanowiła już solidną komórkę  w Afryce Zachodniej, która działa od kilku lat. Teraz wydaje się, że mają rosnącą grupę w Afryce Środkowej, która zaczyna nabierać siły. W ubiegłym miesiącu Prowincja Środkowoafrykańska Państwa Islamskiego (ISCAP) była w stanie przeprowadzić kilka ataków, w tym przejąć kontrolę nad dwoma miastami w regionie Cabo Delgado w Mozambiku.

Podczas tych ataków zginęło dziesiątki osób i zniszczono wiele mienia rządowego, w tym posterunki policji i placówki wojskowe. Byli także w stanie przejąć zapasy i żywność. Trwające ataki i rosnąca siła tej grupy w Północnym Mozambiku zagrażają już i tak biednemu i zaniedbanemu ludowi. Ci z regionu Cabo Delgado od dawna narzekają, że bogaci deweloperzy spoza regionu zabierają zasoby naturalne. Doprowadziło to do niezadowolenia z rządu i pomogło pomóc w utworzeniu grupy przez ISIS.

Jak dotąd nic nie wskazuje na to, że ataki w tym obszarze są wymierzone w chrześcijan, ale prawdopodobnie zacznie się, jeśli grupa będzie w stanie zdobyć znaczącą pozycję. Udowodnili na całym świecie, że nienawidzą Chrystusa i jego naśladowców. Od zdewastowanej chrześcijańskiej populacji na Bliskim Wschodzie, po mocno przesiedlone chrześcijańskie populacje Afryki Zachodniej, ISIS atakuje i zabija chrześcijan na całym świecie.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”Proszę, módlcie się, aby mieszkańcy Mozambiku pozostali bezpieczni. Módlcie się, aby Bóg chronił swoje dzieci w Cabo Delgado i aby dał rządowi mądrość w zakresie ochrony ludności.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: