Biskupi kilku diecezji Mozambiku oraz organizacje katolickie działające w tym kraju wezwały wspólnotę międzynarodową do podjęcia działań w związku z coraz częstszymi atakami oddziałów dżihadystycznych na parafie zamieszkałe przez katolików. Apel w tej sprawie skierowała m.in. do polityków na świecie dyrekcja organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Przestrzegła ona, że wraz z prześladowaniem przez radykalnych muzułmanów wspólnot chrześcijańskich może nasilić się zjawisko migracji w tej części Afryki.

W ostatnich dniach apel do międzynarodowej opinii publicznej wystosował też ordynariusz mozambickiej diecezji Pemba biskup Luiz Fernando Lisboa.

Wskazał, że najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w prowincji Cabo Delgado, w północnej części Mozambiku.

– Mamy tam już do czynienia z kryzysem humanitarnym. Na tego typu sytuacje należy odpowiedzieć solidarnością i postawą jedności – powiedział mozambicki biskup.

Od początku 2020 r. w prowincji Cabo Delgado dżihady styczne bojówki powiązane z Państwem Islamskim atakują regularnie wspólnoty katolickie, wypędzając ludność z niektórych wiosek oraz niszcząc ich mienie.

Pod koniec czerwca islamscy radykałowie zaatakowali miasto Moc~mboa da Praia niszcząc tam szpital, jedną ze szkół oraz budynek lokalnego kościoła.

źródło: tvp.info, misyjne.pl


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: