Miliony wygłodzonych dzieci na całym świecie zmuszonych do nieludzkiej pracy i żebrania

Według World Vision „miliony rodziców w krajach rozwijających się straciło dochody i pracę z powodu COVID-19 , zmuszając ich do narażania swoich dzieci na szkodliwe i niebezpieczne okoliczności, takie jak żebractwo lub praca dzieci”.

Christian NGO przeprowadził szybkich ocen w 24 krajach w całej Ameryce Łacińskiej, Afryce subsaharyjskiej i Azji , co potwierdza „niepokojące prognozy zwiększonego głodu dzieci, przemocy i ubóstwa z powodu wpływu ekonomicznego koronawirusa”.

„ COVID-19 już wpływa na zdolność rodziców i opiekunów do zaspokojenia potrzeb ich dzieci . Bez pilnych działań sytuacja się pogorszy, biorąc pod uwagę, że co drugie z dwóch miliardów dzieci na świecie żyje w ubóstwie ”- dodaje.

Azja, Ameryka Łacińska i Afryka są zagrożone

Dane terenowe chrześcijańskiej organizacji pozarządowej pochodzą z 14 000 gospodarstw domowych w Azji, ponad 2400 właścicieli małych firm w Afryce i ponad 360 migrantów z Wenezueli z całej Ameryki Łacińskiej.

Według World Vision „ w regionie Azji 110 milionów dzieci głoduje, a 8 milionów zostało zmuszonych do pracy i żebractwa ”.

W międzyczasie „83% ankietowanych imigrantów z Wenezueli stwierdziło, że brakuje żywności do tego stopnia, że co trzecie dziecko kładzie się spać głodne , potencjalnie ponad milion dzieci”.

„Dzieci są wysyłane do pracy i czasami proszone są o żebranie”

Cherian Thomas, regionalny lider World Vision na południową Azję i Pacyfik z siedzibą w Bangalore w Indiach, wyjaśnił, w jaki sposób kryzys wpłynął na ich region, w wywiadzie dla Global News Alliance

„W naszej próbie społeczności, które przebadaliśmy w regionie Azji i Pacyfiku , obejmujemy łącznie 9 krajów, ponad 60% ludzi straciło środki do życia i dochody z powodu utraconych możliwości utrzymania”, powiedział Thomas GNA.

Wskazał, że „ dzieci w pewnym sensie były wysyłane do pracy i czasami proszono ich o żebractwo ”.

Co więcej, „starsze dzieci, kiedy widzą głód i problemy w domu, same idą żebrać, ponieważ po prostu widziały, jak tragiczna jest sytuacja rodzinna i pomyślały, że mogą wnieść swój wkład, wychodząc i żebrząc”.

Celem World Vision jest „upewnienie się, że z punktu widzenia utrzymania, a także krótkoterminowej utraty środków do życia, zostaną pokryte. Do końca czerwca w naszym regionie Azji i Pacyfiku rozdaliśmy rodzinom około 11,4 miliona dolarów w gotówce i bonach ”.

„To daje im pewną ilość gotówki, którą mogą wykorzystać na podstawowe zaopatrzenie, a my mamy monitoring oraz kontrole i bilanse, które zapewniają, że są one dokładnie wykorzystywane do kupowania artykułów gospodarstwa domowego, żywności dla dzieci i pożywnej żywności” – wyjaśnił Thomas.

Możesz przeczytać pełny raport World Vision tutaj .

źródło: evangelicalfocus.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: