Od Indii i Pakistanu po Afrykę i Bliski Wschód, rolnicy stają w obliczu ogromnej tragedii. Już zmagają się z okaleczającymi blokadami koronawirusa, napotykają miliardy szarańczy pożerającej uprawy i narażającej miliony ludzi na głód.

Sceny z części północnych i środkowych Indii w tym tygodniu były alarmujące, gdy miliardy pustynnych szarańczy schodziły w kilku stanach.To najgorsza plaga w Indiach od ćwierć wieku, powodująca bezprecedensową dewastację, gdy migrujące szkodniki pożerały setki tysięcy akrów ziemi uprawnej.

„Problem z plagą szarańczy polega na tym, że pożerają liście upraw stojących na polach uprawnych. Później szkodzi także zwierzętom” – powiedział rolnik Bharat Singh.

Indyjscy farmerzy uderzali w garnki i patelnie, aby bezskutecznie odeprzeć niebezpieczne owady.

Rząd w New Delhi wysłał zespoły do ​​rozpylania środków owadobójczych, ale szkody już zostały wyrządzone.I będzie tylko gorzej. Oczekuje się, że ulewne deszcze i cyklon w czerwcu spowodują, że roje się zwiększą.

Jak informowaliśmy, zapasy żywności i środki utrzymania milionów ludzi w Afryce i na Bliskim Wschodzie również są zagrożone.

Mapa ONZ pokazuje inwazję szarańczy, która rozprzestrzenia się od Rogu Afryki przez Zatokę Perską do Jemenu, Arabii Saudyjskiej oraz części Iranu i Afganistanu.Somalia jest jednym z najbardziej dotkniętych krajów. Niedawne powodzie, szarańcza i pandemia stanowią potrójne zagrożenie. Rząd w Mogadiszu ogłasza stan wyjątkowy na szczeblu krajowym.


Prognoza szarańczy pustynnej od teraz do końca lipca pokazuje, że nadal stanowi poważne zagrożenie dla dużych obszarów Afryki, Bliskiego Wschodu i subkontynentu indyjskiego.


źródło: cbn.news


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: