Miliardy szarańczy od Indii po Afrykę przyczynia się do pandemii głodu Chrześcijan!

Od Indii i Pakistanu po Afrykę i Bliski Wschód, rolnicy stają w obliczu ogromnej tragedii. Już zmagają się z okaleczającymi blokadami koronawirusa, napotykają miliardy szarańczy pożerającej uprawy i narażającej miliony ludzi na głód.

Sceny z części północnych i środkowych Indii w tym tygodniu były alarmujące, gdy miliardy pustynnych szarańczy schodziły w kilku stanach.To najgorsza plaga w Indiach od ćwierć wieku, powodująca bezprecedensową dewastację, gdy migrujące szkodniki pożerały setki tysięcy akrów ziemi uprawnej.

„Problem z plagą szarańczy polega na tym, że pożerają liście upraw stojących na polach uprawnych. Później szkodzi także zwierzętom” – powiedział rolnik Bharat Singh.

Indyjscy farmerzy uderzali w garnki i patelnie, aby bezskutecznie odeprzeć niebezpieczne owady.

Rząd w New Delhi wysłał zespoły do ​​rozpylania środków owadobójczych, ale szkody już zostały wyrządzone.I będzie tylko gorzej. Oczekuje się, że ulewne deszcze i cyklon w czerwcu spowodują, że roje się zwiększą.

Jak informowaliśmy, zapasy żywności i środki utrzymania milionów ludzi w Afryce i na Bliskim Wschodzie również są zagrożone.

Mapa ONZ pokazuje inwazję szarańczy, która rozprzestrzenia się od Rogu Afryki przez Zatokę Perską do Jemenu, Arabii Saudyjskiej oraz części Iranu i Afganistanu.Somalia jest jednym z najbardziej dotkniętych krajów. Niedawne powodzie, szarańcza i pandemia stanowią potrójne zagrożenie. Rząd w Mogadiszu ogłasza stan wyjątkowy na szczeblu krajowym.


Prognoza szarańczy pustynnej od teraz do końca lipca pokazuje, że nadal stanowi poważne zagrożenie dla dużych obszarów Afryki, Bliskiego Wschodu i subkontynentu indyjskiego.


źródło: cbn.news

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: