11/11/2020 Pakistan (International Christian Concern) – Według lokalnych doniesień, dwóch chrześcijan, matka i syn, zginęło w wypadku z nienawiści religijnej w wiosce położonej w dystrykcie Gujranwala w Pakistanie.

W poniedziałek 9 listopada Yasmeen Masih i jej syn Usman zostali zastrzeleni przez Hassana Shakoora, ich muzułmańskiego sąsiada. Według Sardara Masiha, krewnego zmarłego, chrześcijanie zginęli w wyniku sporu, który zmienił się w religijny.

Na tygodnie przed zabójstwami, matka Shakoora, Ishrat, zablokowała kanał ściekowy wychodzący z domu chrześcijan. Według Sardara muzułmańska rodzina nie lubiła ścieków płynących przez ich dom z domu „nietykalnego”.

Z powodu powszechnej dyskryminacji religijnej w Pakistanie chrześcijanie są często kojarzeni z nietykalnością. Nazwy obraźliwe, takie jak choora, są używane przez ludność muzułmańską w Pakistanie do określenia tego nietykalnego statusu chrześcijan.

9 listopada Ishrat wezwała Yasmeen ze swojego domu i zaczęła ją znęcać za odblokowanie linii kanalizacyjnej wychodzącej z chrześcijańskiego domu. Podczas sporu Ishrat wezwał swojego syna Hassana, który otworzył ogień do Yasmeen. Usman, syn Yasmeen.

Pierwszy raport informacyjny (FIR) 635/20 został zarejestrowany przeciwko Ishratowi i Hassanowi na komisariacie Ahmed Nagar. Jednak do tej pory nie dokonano żadnych aresztowań.

źródło: persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: