Mali: Kolejny tydzień zbrodni islamistów. Zabito co najmniej 30 osób w tym kobiety i dzieci

Co najmniej 30 osób zginęło w mijającym tygodniu w jednoczesnych atakach uzbrojonych mężczyzn na kilka wsi zamieszkanych przez grupę etniczną Dogonów w środkowej części Mali – poinformowały lokalne władze. Doszło do masakry miejscowej ludności – pisze AFP.

Do ataków doszło w środę w rejonie Bankass, lecz informacji tych nie można było zweryfikować aż do piątku ze względu na brak wiarygodnych źródeł – zauważa francuska agencja.

“W ataku zginęły kobiety, dzieci i osoby starsze, wielu ludzi zaginęło” – przekazał przedstawiciel lokalnych władz, zastrzegając anonimowość.

Dogoni i inne grupy etniczne oskarżają lud Fulani o powiązania z grupami dżihadystów działającymi w regionie Sahelu. Oskarżenia te podsyciły przemoc międzyetniczną w ostatnich latach.

W środkowym Mali od 2015 r. dochodzi do różnego rodzaju okrucieństw: ataków przeprowadzonych przez ugrupowanie powiązane z Al-Kaidą i kierowane przez imama Amadou Koufę z ludu Fulani, przemocy na tle etnicznym, masakr miejscowej ludności.

“Od 2016 r. dżihadyści prowadzą wojnę o północne i środowe tereny Mali. Ich celem jest stworzenie tam państwa islamskiego i zaprowadzenie prawa szariatu. Ubiegły rok był jednym z najbardziej krwawych. W wyniku działań islamistów setki osób zginęło lub musiało opuścić swoje wioski. Mali zajmuje 29. miejsce na świcie pod względem prześladowań chrześcijan na World Watch List USA „Open Doors 2020”.

źródło: defence24.pl , fundacja-fileo.plDarowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: