29.05.2020 Malezja (International Christian Concern)

Chrześcijanie w Putrajaya w Malezji podlegają prawnym prześladowaniom po decyzji Sądu Najwyższego o zastrzeżeniu prawa muzułmanów do wyłącznego używania terminu „Allah” w odniesieniu do Boga Islamu. Dokumenty dotyczące tej decyzji zostały sklasyfikowane zgodnie z Ustawą o tajemnicach państwowych (OSA) w 2017 r.

Kościół Sidang Injil Borneo (SIB) od lat walczy z tą decyzją.

SIB wnosi apelację do Sądu Najwyższego z uwagi na ich konstytucyjne prawo do używania słowa „Allah” w języku Bahasa w odniesieniu do chrześcijańskiego Boga. Według wcześniejszych badań chrześcijanie używali słowa „Allah” już w V wieku pne Jednak historycznie rząd Malezji odmówił ujawnienia, dlaczego zakazał niemuzułmanom używania „Allaha” jako Boga.

Kościół poprosił rząd o dostarczenie dokumentów uzasadniających jego „zakaz używania słowa Allaha” z 1986 r., (Decyzja Sądu Najwyższego zakazująca używania słowa „Allaha” w literaturze niemuzułmańskiej), – jednak rząd nie jest zobowiązany do wskazania istnienia dokumentu, jeśli uważają, że zaszkodzi to interesowi publicznemu.

Wniosek został również złożony w celu zakwestionowania decyzji królewskich władz celnych Malezji o przejęciu publikacji religijnych sprowadzonych z Indonezji, które zawierały słowo „Allah”, w terminalu tanich przewoźników w Sepang w dniu 15 sierpnia 2007 r.

Sąd Apelacyjny wyznaczył na przyszły miesiąc Kościół SIB do odwołania się od „zakazu Allaha” z 1986 r., Według starszego radcy federalnego Shamsula Bolhassana, który reprezentuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i rząd w apelacji.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z koordynatorem ds. Komunikacji Olivią Miller:  press@persecution.org . 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: