07/06/2020 Malezja (International Christian Concern)

Komisja Praw Człowieka Malezji (Suhakam) wznowi publiczne dochodzenie w sprawie zaginięcia pastora Joshua Hilmy’ego i jego indonezyjskiej żony Ruth, którzy byli ostatnio widziani w listopadzie 2016 r.

Według komisarza Suhakama, Jeralda Josepha, najpierw zaczekaliby na decyzję rządu, by sprawdzić, czy nakaz warunkowej kontroli ruchu (MCO) zostanie przedłużony. MCO ma się zakończyć 9 czerwca.

„Biuro Suhakam właśnie zostało otwarte w tym tygodniu. Ostateczne daty sfinalizujemy, sprawdzając z prawnikami i interesariuszami ”, powiedział Joseph lokalnej grupie mediów Star 2 lutego.

Dochodzenie co do pary chrześcijańskiej rozpoczęło się w lutym, ale zostało zawieszone w połowie marca po tym, jak dwóch komisarzy Suhakam, w tym Joseph, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Niewiele wiadomo o zniknięciu pary Hilmy, z wyjątkiem tego, że ostatni raz widziano ich 30 listopada 2016r. Zgłoszono ich zaginięcie 6 marca 2017 r. Podczas dochodzenia ustalono, że para zamierzała opuścić kraj po otrzymaniu groźnych połączeń telefonicznych i e-maili o nawróceniu muzułmanów przez Jozuego na chrześcijaństwo.

Dochodzenie wykazało również, że Hilmy chrzcił ludzi już w 2011 roku. Chrzty były prowadzone głównie w łazienkach za pomocą głowicy prysznicowej, podczas gdy jedna była przeprowadzana w stawie.

W Malezji obywatele muzułmańscy nie mogą nawracać się na inne wyznania bez zgody sądu szariatu, ponieważ islam jest oficjalną religią tego kraju.

W kwietniu ubiegłego roku Suhakam przeprowadził podobne dochodzenie w sprawie zniknięcia pastora Raymonda Koha i aktywisty Amri Che Mat.

Dochodzenie w sprawie zaginięcia dwóch mężczyzn wykazało, że zostali porwani przez agentów państwowych, oddziału specjalnego z Bukit Aman.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji:  press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: