Maj 2020 ,Nigeria: Ludobójstwo wciąż trwa! Napadnięto pięć kolejnych chrześcijańskich wiosek. Zabito 30 osób!

Bojownicy Fulani zabijają trzydzieści osób w Nigerii
Bojownicy atakują pięć wiosek w trzy dni
14.05.2020 Waszyngton (Międzynarodowy Chrześcijański Koncern) – Międzynarodowy Chrześcijański Koncern (ICC) dowiedział się, że bojownicy Fulani przeprowadzili poważny atak, który rozpoczął się późnym wieczorem 11 maja na społeczność Gonana Rogo w stanie Kaduna w Nigerii , a także cztery inne wioski. Pomimo blokady rządu w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, bojownicy Fulani kontynuowali swobodne przemieszczanie się i zaatakowali pięć wiosek w obszarze lokalnej rady Kajuru w stanie Kaduna przez trzy kolejne dni, pozostawiając 30 osób martwych.
W komunikacie prasowym z 12 maja Związek Ludowy Południowej Kaduna (SOKAPU) stwierdził, że w wiosce Gonan Rogo zginęło 17 osób, w tym cała pięcioosobowa rodzina.„Zbrojna bojówka Fulani [uderzyła] około 23:30. Włamali się do domu Jonathana Yakubu, lat 40, i zabili go. Zabili także jego żonę, Szebę Yakubu, 32 lata, i zhakowali na śmierć ich troje dzieci: Cierpliwość, 13, Objawienie, 6 i Raduj się, 4, w ten sposób wymazując całe domostwo Yakubu. ”
Podczas wizyty w wiosce Gonan Rogo przywódcy SOKAPU zobaczyli „z pierwszej ręki horror zadany biednej wiosce Adara, 64 km od metropolii Kaduna na drodze Kaduna – Kachia”.17 osób zabitych w Gonan Rogo zostało zastrzelonych lub zhakowanych na śmierć maczetami. 25-letnia matka karmiąca została znaleziona martwa od rany postrzałowej, przytulając swoje trzymiesięczne dziecko, które, o dziwo, wciąż żyło, choć częściowo zostało trafione kulą. Sześć innych osób również zostało rannych podczas ataku. Wczoraj w wiosce Gonan Rogo odbył się masowy pogrzeb dla zabitych.
Podczas gdy Gonan Rogo pogrążył się w żałobie i żałobie, wieczorem 12 maja bojownicy Fulani zaatakowali trzy inne chrześcijańskie wioski Adara, Ungwan Mudi, Ungan Rana i Idanu, i spalili kilka domów. Dwie osoby zginęły. Rankiem 13 maja bojownicy zaatakowali kolejną chrześcijańską wioskę Adara, Makyali, strzelając sporadycznie z broni palnej i zabijając jedenaście. Lokalny przedstawiciel społeczności o nazwisku Usman Stingo powiedział:„Dzisiaj (14 maja) jesteśmy w grobie w Makyali, organizując masowy pochówek za wczoraj zabitych. Czekamy na ciało jednej osoby sprowadzonej z drugiej wioski, która została znaleziona w buszu. ” Wszyscy zabici i ranni należą do różnych kościołów w całym regionie.
W komunikacie prasowym z 14 maja Christian Association of Nigeria (CAN), Kaduna State Chapter, powiedział, że atak Kajuru jest o jeden za dużo. Kierownictwo CAN wyraziło rozczarowanie postawą rządu wobec ataków.„Żaden odpowiedzialny rząd nie będzie działał tak, jakby nic się nie działo po zabiciu części jej obywateli. Pytanie brzmi: czy rządowi federalnemu powiedziano prawdę o wydarzeniach w Kajuru, czy też zdecydowała się zignorować bezbronnych ludzi Kajuru, którzy cierpią sami?
CAN jest zdania, że ​​władzom rządowym brakuje „uczciwości i zaangażowania w poszukiwanie trwałych rozwiązań dla bezmyślnych zniszczeń życia, odwołując się do zwykłej propagandy”. CAN stwierdził ponadto, że zamiast postrzegać te zabójstwa jako „wojnę z jej obywatelami”, postawa wydaje się być przejawem „preferencji wobec części jej obywateli”.
Ci, którzy odnieśli obrażenia, zostali zabrani do różnych szpitali. Przewodniczący CAN dodał: „Podadzą mi szczegóły, gdzie zabrano poszkodowanych, a gdy tylko ułatwione zostanie blokowanie COVID-19, osobiście pójdę je sprawdzić”.
Regionalny dyrektor ICC ds. Afryki, Nathan Johnson, stwierdził: „Kontynuacja tych ataków zniszczyła już cierpiącą populację. Chrześcijańscy rolnicy w całym środkowym regionie Nigerii zostali zabici i wysiedleni o wiele za długo. Rząd Nigerii musi powstrzymać te ataki na dużą skalę, szczególnie w obszarach, w których zdarzają się one wielokrotnie. Bez wyraźniejszego wysiłku rząd Nigerii nie może twierdzić, że ma kontrolę nad swoim krajem lub opiekuje się swoim narodem. ”
W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .
O ICC

International Christian Concern jest bezstronną organizacją charytatywną 501 (c) (3) skupiającą się na prawach człowieka, wolności religijnej i pomagającej prześladowanemu Kościołowi chrześcijańskiemu na całym świecie.

Kontakt z mediami
Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji
E-mail: press@persecution.org
Telefon: (301) -859-3842

International Christian Concern
2020 Pennsylvania Ave. NW # 941, Washington, DC 20006
www.persecution.org | E-mail: icc@persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: