Głos Prześladowanych Chrześcijan:

Islamistyczni terroryści z Boko Haram oraz ludu Fulbe systematycznie mordują chrześcijan i dążą do ustanowienia islamskiego kalifatu w Nigerii. Rząd robi bardzo niewiele, by temu zapobiec. W związku z tym terroryści czują się zupełnie bezkarni i nasilają swoje działania. Wielcy tego świata milczą.

 


Informacja prasowa: The Nigerian Voice – link

Intersociety, Onitsha, Eastern Nigeria , niedziela, 12 th czerwca 2020. Streszczenie: 

Zagrożenia dla praw obywateli do wolności wyznania i religii w Nigerii; pierwsze na świecie prawo człowieka nadal jest łamane poprzez zamordowanie przez islamskich dżihadystów lub radykalnych islamistów co najmniej 1202 bezbronnych chrześcijan w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r., od stycznia do czerwca;

  • z udziałem dżihadystów Fulani Herdsmen 812 mordów chrześcijan
  • Boko Haram / ISWAP i innych 390 mordów chrześcijan.

Boko Haram / ISWAP zamordowało ponad 260 chrześcijan w ciągu ostatnich 45 dni – od 15  maja do 30    czerwca 2020;


Zabójstwa i porwania innych grup dżihadystów:

Większość, jeśli nie wszyscy uprowadzeni zostali pozostawieni własnemu losowi przez krajowe agencje bezpieczeństwa; „kupowali wolność”, jeśli zostali uprowadzeni dla okupu; lub zaakceptowali warunki narzucone im przez porywaczy, w tym przymusową konwersję na islam lub ryzyko śmierci w areszcie.

Tysiące bezbronnych chrześcijan, którzy przeżyli, zostało rannych i pozostawionych okaleczonych, a kilku z nich zostało okaleczonych na całe życie. Setki chrześcijańskich ośrodków kultu i nauki zostało zniszczonych lub spalonych;

Odpowiedzialność grupowa za 1202 zgony chrześcijan

Po uwzględnieniu powyższych 812 zgonów chrześcijan zarejestrowanych od stycznia do czerwca zostało popełnionych przez dżihadystów Fulani Herdsmen (obejmujących rdzennych i „importowanych” arabskich dżihadystów z Fulani i Shuwa);

Dżihadyści Boko Haram / ISWAP 300 zgonów chrześcijan i 50 zgonów chrześcijan spowodowanych przez „bandytów dżihadystów” i dżihadystów Ansaru (głównie w wyniku uprowadzeń i związanych z nimi zgonów w areszcie).

Armia nigeryjska była również odpowiedzialna za nie mniej niż 30 miejscowych ofiar śmiertelnych chrześcijan, w tym ponad 25 zabitych 29 czerwca w stanie Taraba.


Ataki dżihadystów lub przemoc ze strony pasterzy dżihadystów Fulani i Arabów Shuwa, popełnianych pod osłoną i ochroną państwa, szybko rozprzestrzeniły się poza północno-środkowy lub stary region środkowego pasa (Plateau, Benue, Nasarawa i Kogi). Ataki były również od dawna ukierunkowane na wykorzenienie i zniszczenie wszystkich chrześcijańskich osad w północnej Nigerii i poza nią, w tym południowej Kaduny (obecnie w regionie północno-zachodnim) oraz Taraba i Adamawa (obecnie w regionie północno-wschodnim).

źródło: fundacja-fileo.pl


Sudan: bp Kussala-bez wsparcia materialnego nie przetrwamy.

Błagam, nie zostawiajcie nas samych!


Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W dwóch regionach ogłoszony został stan klęski głodowej. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.


Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie kryzysu epidemicznego może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami się podnieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: