18.05.2020 Nigeria

14 maja,  Leah Sharibu skończyła 17  urodziny. Leah jest jedyną uczennicą pozostającą w niewoli z miasta Dapchi, gdzie ponad 100 dziewcząt zostało porwanych z Rządowej Szkoły Naukowo-Technicznej przez frakcję Boko Haram z Islamskiej Republiki Zachodniej Afryki (ISWAP). Od tego czasu pojawiło się kilka plotek o śmierci Leah, małżeństwie z bojownikiem Boko Haram i urodzeniu dziecka. Żadna z tych plotek nie została jeszcze potwierdzona, choć potwierdzono, że wciąż żyje.

Leah została zabrana, gdy miała zaledwie 14 lat i ostatnie trzy urodziny spędziła ze swoimi porywaczami. Nie miała dostępu do rodziny ani przyjaciół. Prawdopodobnie została zmuszona do nauki zasad islamskich i arabskiego, oraz porywacze próbują zmusić ją do zmiany wyznania. Prawdopodobnie wykorzystali ją również dręcząc fizyczne i mentalne, aby spróbować przełamać jej wiarę w Chrystusa. Tego rodzaju taktyki, w tym bicie, pranie mózgu, narkotyki i wykorzystywanie seksualne, były często zgłaszane przez kobiety, które uciekły z niewoli Boko Haram.

Matka Leah, Rebecca Sharibu, niedawno powiedziała Guardianowi, że jest nawet gotowa zaakceptować męża Leah jako przestępcę, jeśli oznaczałoby to, że zostanie uwolniona. Rodzina prosi rząd nigeryjski, a nawet rząd brytyjski o pomoc w uwolnieniu ich córki. Pomimo obietnic rządu nigeryjskiego, że robią wszystko, co w ich mocy, nie podano żadnych informacji na temat tego, czy Leah zostanie kiedykolwiek uwolniona. Jest to szczególnie zniechęcające, ponieważ rząd był w stanie zapewnić uwolnienie 104 innych dziewcząt w ciągu miesiąca od ich sporwania. Wszystkie te dziewczyny były muzułmankami. To spowodowało, że niektórzy twierdzą, że rząd Nigerii nie dba o Leah.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO” – Proszę, módlcie się, aby Leah pozostała silna w swojej wierze i aby w przyszłości mogła wrócić do swojej rodziny.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: