06/08/2020 Korea Północna (International Christian Concern)

Departament Propagandy i Agitacji Korei Północnej, Kim Yo-Jong, zagroził podjęciem działań przeciwko Korei Południowej w związku z balonami  informacyjnymi wysłanymi przez uciekinierów z Korei Północnej.

4 czerwca Kim Yo-Jong wydała oświadczenie, aby potępić uciekinierów wysyłających ulotki do Korei Północnej jako „idiotów”, „psów” i „ludzkich śmieci nie lepszych niż zwierzęta”. Obraża uciekinierów, mówiąc: „te szumowiny lekkomyślnie krytykują naszą najwyższą godność [Kim Jong Un] i beztrosko wyśmiewały nasze nuklearne ambicje”.

Wskazała również, że Korea Północna zniesie umowę wojskową z Seulem i zniesie biuro łącznikowe utworzone w 2018 r., Jeśli nie powstrzyma ono działań uciekinierów. Grozi również całkowitym wycofaniem Korei Północnej z projektu współpracy transgranicznej w Kaesong Industrial Park.

Uciekinierzy wysyłają balony z granicy Korei Południowej w pobliżu strefy zdemilitaryzowanej, z nadzieją na uświadomienie Korei Północnej kłamstw reżimu Kim i dostarczenie  – Dobrej Nowiny. Balony te zwykle zawierają broszury promujące demokrację i kapitalizm, krótkie wersety biblijne i cyfrowaną Biblię załadowaną na dyski USB.

W odpowiedzi ministerstwo zjednoczenia Seulu stwierdziło, że rząd rozważa wprowadzenie przepisów zakazujących kampanii ulotek, ponieważ spowodowały one napięcie na granicy.

Jednak uchwalenie takiego prawa może wywołać oburzenie na Południu o prawo do wolności słowa.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji:  press@persecution.org.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: