NAIROBI , Kenia  ( Morning Star News ) – Podejrzani członkowie powstańczej grupy dżihadystów zamordowali 20 chrześcijan w wioskach w północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK) między 20 listopada a 25 listopada, podały źródła.

Sojusznicze Siły Demokratyczne powiązane z Państwem Islamskim (ADF) są podejrzewane o ataki na wioski w prowincji Kiwu Północne, powiedział miejscowy duchowny, który stracił rodzinę w ataku na wioskę Mayitike, około 20 mil na północny zachód od miasta Beni, 20 listopada. .

„Próbowali zmusić niektórych naszych chrześcijan do przejścia na islam” – powiedział duchowny, którego nazwisko nie zostało ujawnione ze względów bezpieczeństwa. „Próbowali także zmusić moją żonę i czwórkę naszych dzieci do przejścia na islam, ale kiedy odmówili, strzelili mojej żonie w głowę, podczas gdy czwórkę naszych dzieci pocięto na kawałki somalijskim mieczem”.

Źródło podało, że w dniu ataku był poza swoją wioską i w ten sposób oszczędzono mu życie.

Powstańcy dżihadu, którzy byli aktywni w przeważającej części chrześcijańskiej północno-wschodnim Kongu od 20 lat, przyspieszyli ataki na ludność cywilną po rozpoczęciu przez armię DRK zakrojonej na szeroką skalę ofensywy w październiku 2019 roku. szariat (prawo islamskie).

Osoba kontaktowa Morning Star News, która przeprowadziła wywiad z duchownym w jego domu, powiedziała, że ​​27 listopada zastała przerażonych ludzi w mieście Beni.

„Dziesięć dziewcząt zostało zgwałconych, a 15 dziewcząt uprowadzono z kościoła anglikańskiego i rzymskokatolickiego, przy czym 14 chrześcijan przyjęto do szpitala w stanie krytycznym z obrażeniami głowy, a inni ze złamanymi rękami i nogami z powodu użycia broni palnej i maczety , maczugi, somalijskie miecze i topory ”.

Mieszkańcy wsi, w tym przesiedleńcy, powiedzieli Morning Star News, że w ostatnim miesiącu islamscy ekstremistyczni bojownicy zaatakowali również wioski Kabumba, Mutwangano, Beni, Baeti, Kokola, Biangolo, Lisasa i Mutido. W tym czasie zginęło ponad 50 chrześcijan, którzy odmówili wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej, zwłaszcza kobiety i dzieci – powiedział duchowny.

źródło: morningstarnews


Pakistan: apel o pomoc dla dzieci z chrześcijańskiego sierocińca Mother Care Orphan Center w Lahore

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom Fundacji ”FILEO” za dotychczasową pomoc modlitewną oraz okazane wsparcie finansowe dla dzieci-sierot ludzi niewidomych, chorych i niepełnosprawnych jak również rodzin niewolników w fabrykach cegieł z Pakistanu.

Jednocześnie prosimy o udostępnianie tej informacji, gdyż potrzeby związane z pomocą żywieniową dla chrześcijan w Pakistanie są ogromne, szczególnie w dobie obecnego kryzysu.

Lesław Baran (ewangelista misyjny) :

Zwracam się do Was z apelem o pomoc dla dzieci z Mother Care Orphan Center w Lahore w Pakistanie(chrześcijańskiego sierocińca) w zakupie żywności i dokonania opłat wszystkich rachunków w miesiącu grudniu 2020 r.

Informuję, że obecna sytuacja związana z obostrzeniami i sytuacja gospodarcza na całym świecie, spowodowała obecnie całkowity brak wpływu darowizn pieniężnych na pomoc dla 48 dzieci w dwóch sierocińcach jakie objęliśmy naszą pomocą.

Ta sytuacja uniemożliwia nam również wyposażenie dwóch szkółek biblijnych dla dzieci w potrzebne im materiały szkolne.

W ostatnim miesiącu udało nam się zakupić dla nich odzież zimową i wszystkie potrzebne im rzeczy do egzystencji, ale w tym miesiącu nie posiadamy już środków pieniężnych na zakup im żywności, opłatę rachunków i wymienionych przeze mnie rzeczy.

This slideshow requires JavaScript.

Rząd Pakistanu nie tworzy oraz nie finansuje sierocińców czy hosteli (pozostawiają los tych dzieci-sierot, które żyją i umierają na ulicy oraz przydrożnych rowach) samym sobie.

Jedynie ubodzy i prześladowani chrześcijanie zajmują się nimi, nie otrzymując od nikogo wynagrodzenia za swoja pracę. To oni w tym celu wynajmują często domy od muzułmanów, co miesiąc płacąc za ich wynajęcie, media, utrzymując je i te dzieci-sieroty jedynie z darowizn pieniężnych jakie otrzymują.

Chrześcijan z Pakistanu, którzy w 70% są bezrobotni, a obecnie podczas obostrzeń utracili pracę i zostali całkowicie zamknięci w swoich domach ze względu na lockdown.

W tych ciężkich chwilach niepewności o jutro mogą oni liczyć tylko na naszą pomoc…

Wszystkich ludzi wielkich serc, prosimy o pomoc.

Darowizna Pakistan

Numer konta

Fundacja “FILEO” KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Pomoc dla sierot z Pakistanu”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: