06.01.2020 Hongkong 

27 maja, kiedy wielu wyszło na ulice w Hongkongu, aby zaprotestować przeciwko drugiemu czytaniu ustawy o hymnie narodowym i uchwalonej ustawie o bezpieczeństwie narodowym, policja zatrzymała kaznodzieję Roya Chan.

Roy Chan, kaznodzieja w kościele Good Neighbor North District Church, aktywnie uczestniczy w ruchu przeciwko ekstradycji. Jest znany z organizowania akcji strajku głodowego i grupy zadaniowej „Chrońmy nasze dzieci (POC)”, która prowadzi wolontariuszy na linię frontu, aby stanąć między protestującymi a oddziałami prewencji w celu mediacji.

Kiedy policja dokonała masowego aresztowania w Causeway Bay w zeszłą środę, 86-letni „Grandpa Wong”, który jest członkiem POC, zakwestionował nieuzasadnione aresztowania policji. Roy Chan podszedł, by pomóc, ale został rzucony na podłogę i aresztowany. Przeszukano także jego torbę.

Wong był poruszony i próbował kłócić się z policją, że aresztowanie Chana było bezpodstawne, ponieważ nie zrobił nic złego.

Według strony Good Neighbor North District Church na Facebooku , Roy i inni ochotnicy, których aresztowano,  zostali zwolnieni 29 maja wczesnym rankiem. Wiele osób czekało na ich powrót. Żaden z nich nie został oskarżony, mimo że policja aresztowała wielu z powodu „nielegalnego zgromadzenia”.
W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji:  press@persecution.org. 


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: