2023-03-25

FUNDACJA „FILEO” KRS 0000705635

NASZA MISJA W PAKISTANIE

Każde dziecko ma prawo do podstawowego standardu życia, zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, w tym żywności, odzieży, schronienia, opieki medycznej i edukacji.

Każde dziecko ma prawo do życia bez strachu i w bezpiecznym środowisku.

Naszą misją w Pakistanie jest praca na rzecz dobrej przyszłości osieroconych dzieci, wsparcie dla wdów, pomoc dla ludzi ubogich, kalekich, niewolników w fabrykach cegieł i prześladowanych chrześcijan.

NASZA PRACA

Wsparcie finansowe darczyńców Fundacji „FILEO” istnieje po to, aby życie sierot w Pakistanie nie schodziło w otchłań przemocy, wyzysku i rozpaczy. Stawiamy na czyste warunki życia, po pierwsze – szczególnie czystą wodę, aby choroby się nie rozprzestrzeniały.

Następnie skupiamy się na edukacji – w przeciwnym razie dzieci są bardzo narażone na nadużycia i rekrutację jako dzieci-żołnierze, CO JEST KRÓTKĄ DROGĄ DO WCIELENIA ICH W SZPONY GLOBALNEGO TERRORYZMU.

Z psychologicznego punktu widzenia postrzegani są jako ci źli z powodu utraty rodziców.

Gniew jest jak paliwo. Jeśli dolejesz oliwy do ognia, ogień narasta, aż wymknie się spod kontroli i stworzy chaos. Ale jeśli wlejesz to samo paliwo do silnika, poprowadzi cię i zabierze cię tam, gdzie zechcesz.

Wychowawcy z którymi współpracujemy w Pakistanie starają się redukować gniew sierot — przekierowując ich energię na edukację.

Tylko wtedy te dzieci staną się jutrzejszymi twórcami pokoju zamiast burzycielami pokoju.

Jako organizacja pozarządowa jesteśmy otwarci dla wszystkich.

Wierzymy, że nasze ludzkie przetrwanie zależy między innymi od wzajemnej pomocy.

Kiedy tak się stanie, w naturalny sposób pojawia się zaufanie – a rozwój dzieci idzie naprzód.

Asystuj przy naszych projektach wśród sierot w Pakistanie

Ważne jest wzmocnienie pozycji ludzi i umożliwienie im pomocy sobie i swoim społecznościom.  Pomoc krótkoterminowa jest świetna, ale celem naszej Fundacji „FILEO” jest długoterminowa stabilność. Nasze projekty są opracowywane z nadzieją długoterminowego wzrostu dla znanych nam społeczności w Pakistanie.

Orphan Centre-Shelter Of Orphan w Lahore w Pakistanie

(chrześcijańskie schronisko dla dzieci)

Dzięki Bożemu Błogosławieństwu i otwartemu sercu naszych darczyńców wspieramy finansowo od czerwca 2020 roku dwa chrześcijańskie sierocińce w Lahore, w których przebywa w tej chwili już 55 dzieci. Sierot ciągle przybywa, a ich opiekunowie, przyjmują kolejne, ponieważ w Pakistanie dzieci pozbawione rodziców nie otrzymują żadnej pomocy od państwa, żyją częstokroć na ulicy, w warunkach uwłaczających jakiejkolwiek godności ludzkiej.

 

BIBLIE DLA PAKISTANU

Pragniemy, aby jak najwięcej ludzi w Pakistanie oraz na całym świecie zostało zbawionych, przyjęło osobiście do serca Jezusa Chrystusa. Wiemy, że Słowo Boże pokazuje drogę zbawienia, jest prawdziwym pokarmem duchowym dla nas, ludzi, którzy szukamy społeczności z Bogiem. Ono uczy nas, jak mamy żyć, pociesza nas i pomaga w każdej, choćby najtrudniejszej sytuacji.

Koszt zakupu jednej Biblii dla Pakistanie to 24 złote. Biblie drukowane są w Korei Południowej w języku Urdu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc naszym Braciom i Siostrom, ich rodzinom i znajomym lepiej poznać Boże Słowo do wpłat na ten cel.

Działalność humanitarna wśród najuboższych, kobiet, wdów i niewolników w fabrykach cegieł w Pakistanie

Fundacja „FILEO”, wspiera w tym zakresie dystrybucję paczek żywnościowych w Lahore w Pakistanie dla najuboższych i najbardziej potrzebujących pomocy prześladowanych chrześcijan. Jedna paczka żywnościowa, jest o wartości średnio 67.00 zł i jest przekazywana dla jednej ubogiej rodziny chrześcijańskiej. Zwykle zawiera ona takie produkty jak: 20 kg mąki pszennej, 5 kg ryżu,  3 litrowy olej, 2 kg cukru,  2 rodzaje soczewicy po 200 gramów,  1 kg soli, 250 gram papryki chili, 1 kg makaronu, 1 mydło. Z mąki codziennie pieką “rote” (chleb pakistański w formie placka),a papryka chili wraz z cukrem czy solą stanowi tam podstawową przyprawę, którą stosują do wszystkich potraw.

Budowa chrześcijańskiego sierocińca dla dzieci w Lahore

Nasi przyjaciele z Pakistanu otrzymali w darze dom przeznaczony na budowę budynku sierocińca, jednak ma on tylko jedno piętro, pozostałe muszą dobudować sami.

Z całego serca pragną wybudować czteropiętrowy dom dla dzieci-sierot, w którym mogłoby się pomieścić 100 dzieci.

Koszt budowy konstrukcji sierocińca to 15.000 dolarów, nie wliczono w to prac wewnątrz budynku oraz wyposażenia.

NOWY PROJEKT - NOWE WYZWANIE

PRACA WŚRÓD WYKLUCZONYCH I PRZEŚLADOWANYCH W PENDŻABIE

Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe – o czym informowaliśmy już wielokrotnie, a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy.

Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę.

Sytuacja ludzi chorych, starszych i wdów jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorszych zajęć, które mogłyby zapewnić im skromne utrzymanie.

Print Friendly, PDF & Email