Kamerun: Czterech pasterzy porwanych przez Boko Haram znaleziono martwych!

19.06.2020 Kamerun

W środę wieczorem czterech pasterzy porwanych przez Boko Haram znaleziono martwych w pobliżu dalekiej północnej granicy z Nigerią. Burmistrz miasta Ibrahim Mohammed powiedział, że atak miał miejsce w Waza (małym miasteczku w północnym Kamerunie).

Źródło podało, że „porywacze uprowadzili czterech pasterzy i zabrali ich stada, ciała czterech ofiar znaleziono w czwartek rano”. 

Lokalny urzędnik dodał, że „po otrzymaniu powiadomienia siły Kamerunu rozpoczęły akcję w tej miejscowości i jej okolicach. Jeden z napastników Boko Haram został zneutralizowany przez armię ponad 10 kilometrów od miejsca ataku, a pozostałym udało się uciec do Nigerii. ”

Ten nowy atak grupy terrorystycznej Boko Haram następuje po względnym zastoju, w szczególności dzięki operacjom wojskowym w rejonie jeziora Czad, na którym działa Boko Haram.

Od 2015 r. Region jest regularnie atakowany przez powstańców Boko Haram, którzy regularnie atakują rolników, pasterzy i drwali, których oskarżają o współpracę z armią, przekazując jej informacje o grupie terrorystycznej.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: