19.06.2020 Kamerun

W środę wieczorem czterech pasterzy porwanych przez Boko Haram znaleziono martwych w pobliżu dalekiej północnej granicy z Nigerią. Burmistrz miasta Ibrahim Mohammed powiedział, że atak miał miejsce w Waza (małym miasteczku w północnym Kamerunie).

Źródło podało, że „porywacze uprowadzili czterech pasterzy i zabrali ich stada, ciała czterech ofiar znaleziono w czwartek rano”. 

Lokalny urzędnik dodał, że „po otrzymaniu powiadomienia siły Kamerunu rozpoczęły akcję w tej miejscowości i jej okolicach. Jeden z napastników Boko Haram został zneutralizowany przez armię ponad 10 kilometrów od miejsca ataku, a pozostałym udało się uciec do Nigerii. ”

Ten nowy atak grupy terrorystycznej Boko Haram następuje po względnym zastoju, w szczególności dzięki operacjom wojskowym w rejonie jeziora Czad, na którym działa Boko Haram.

Od 2015 r. Region jest regularnie atakowany przez powstańców Boko Haram, którzy regularnie atakują rolników, pasterzy i drwali, których oskarżają o współpracę z armią, przekazując jej informacje o grupie terrorystycznej.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: