Jemen stoi w obliczu najgorszej na świecie odnotowanej epidemii cholery

Głód grozi, cholera rośnie

Gospodarka kraju została zrujnowana. Niezliczone domy, magazyny, farmy i ważne części infrastruktury cywilnej zostały zniszczone. 

Podstawowe usługi, takie jak zdrowie czy zaopatrzenie w wodę, upadają. Przepływ żywności – z której prawie 90% musiało być importowane jeszcze przed rozpoczęciem konfliktu – został masowo zakłócony przez walczące strony. 

Ceny stale rosną, podczas gdy wielu najbiedniejszych ludzi straciło dochody.

Obecnie szacuje się, że 20 milionów Jemeńczyków, 70 procent populacji, cierpi z powodu braku bezpieczeństwa żywnościowego i niedożywienia, w tym 2 miliony dzieci. 

10 milionów ludzi w Jemenie jest o krok od chronicznego głodu.

Poza tym Jemen stoi w obliczu  najgorszej na świecie odnotowanej epidemii cholery , która rozprzestrzeniła się na prawie każdy zakątek zniszczonego wojną kraju. 

Zgłoszono ponad 1,3 miliona przypadków , a co najmniej 3000 osób zmarło od początku epidemii. O wiele więcej jest teraz zagrożonych, już osłabionych głodem i skutkami toczącej się wojny.

Jemen stoi w obliczu potrójnego zagrożenia wojną, chorobami i głodem. 

Ciągły konflikt, naloty i ograniczenia importu sprawiły, że 10 milionów ludzi stoi w obliczu głodu. Dla milionów jemeńskich kobiet, mężczyzn i dzieci życie pozostaje codzienną walką, a przemoc – stałym zagrożeniem.

źródło: oxfam.org

zdjęcie: IDP zbierający wodę z dystrybucji wody wskazują na obóz Al-Manjorah w prowincji Hajjah. Ponieważ w okolicy nie ma źródła wody, prawie 20 000 osób korzysta z projektu transportu wodnego Oxfam w obozie. Zdjęcie: Moayed Al.Shaibani / Oxfam


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: