28.07.2020 Jemen (International Christian Concern)

Chrześcijanie mieszkający w Jemenie proszą o modlitwę, gdy doświadczają prześladowań podczas trwającej wojny, niedoborów żywności i COVID-19. 

Wyzwania te stworzyły znaczny ciężar izolacji, zarówno duchowej, jak i fizycznej. Populacja chrześcijan, która kiedyś liczyła około 40 000, została zredukowana do zaledwie kilku tysięcy. 

Większość z nich nie zdaje sobie sprawy z istnienia innych wierzących i obawia się odkrycia oraz stygmatyzacji ze strony swoich sąsiadów.

Wpływ COVID-19 dotarł do Jemenu późno w porównaniu z resztą regionu. Kraj jest uwikłany w wojnę domową, która podzieliła go między dwa rządy i konfliktowe podmioty międzynarodowe. 

Z jednej strony takie środowisko doprowadziło do prześladowań, które utrzymują kościół pod ziemią. Z drugiej strony, po tylu latach trudności, wielu Jemeńczyków jest duchowo spragnionych konstruktywnej odpowiedzi na wieloletni kryzys.

Wielu pastorów pracujących w Jemenie zgłasza otwartość na przesłanie Ewangelii, które zachęca ich do budowania przyszłości jemeńskiego kościoła.

źródło: persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: