Mozambik (MNN) – islamski terroryzm wzrasta w południowo afrykańskim kraju w tym roku. Radykalna grupa islamska, którą miejscowi nazywają al-Shabab (bez związku z somalijską grupą o tej samej nazwie), od 2017 roku przejmuje coraz większe terytorium w północno-wschodnim Mozambiku.

Wcześniej w tym miesiącu bojownicy zamordowali 50 osób na boisku piłkarskim, próbując wywołać terror w całym kraju.

Greg Musselman z Voice of the Martyrs Canada mówi: „W tej części Mozambiku jest to bardzo silny obszar muzułmański. Ale jest tam wielu chrześcijan, w tym całe wioski. Ta islamska grupa atakuje teraz nie tylko chrześcijan, ale każdego, kto nie chce zgadzać się z ich ideologią. Chcą stworzyć kalifat i używają do tego terroru ”.

Chociaż religia odgrywa rolę w tej przemocy, obszar Mozambiku, który ta grupa stara się kontrolować, ma duże zasoby ropy naftowej, co czyni go również praktycznym celem.

Eskalacja sytuacji

Grupa bardzo się zorganizowała w ostatnich miesiącach, uzbrojona w wyrafinowaną broń i wykorzystująca zaawansowaną taktykę. Musselman mówi, że przez wielu ludzi sytuacja została zignorowana. „To nie jest tylko mała sytuacja, w której bierze udział kilkaset osób. I to byłoby tragiczne. Ale odkąd to się zaczęło w październiku 2017 r., Zginęło ponad 2000 osób, a wysiedlono 400 000 osób. A co się stało, to infrastruktura również została zaatakowana. Wiele centrów medycznych zostało zniszczonych ”.

Wiele osób straciło domy, a Musselman twierdzi, że niepewność zakłóciła rolnictwo.

Wrażliwe chrześcijańskie wioski i kościoły potrzebują modlitwy o ochronę przed tą szalejącą w kraju grupą terrorystyczną. Módlcie się, aby Bóg uchronił ich przed przemocą i strachem, jaki ci terroryści próbują wzbudzić.

Módlcie się, aby Bóg pocieszył chrześcijan, którzy stracili bliskich, nadzieją Jezusa i zmartwychwstaniem.

źródło: mnnonline


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: