JEROZOLIMA, Izrael – Kurdyjskie i syryjskie media informują, że wspierani przez Turcję syryjscy bojownicy opozycyjni porwali 14 Kurdów, którzy przeszli na chrześcijaństwo z miasta Afrin w północnej Syrii. 

Pastor Nehad Hasan, który pochodzi z Afrin, ale obecnie przewodzi kurdyjskiemu kościołowi w Bejrucie, powiedział Syriac Press, że odpowiedzialne są frakcje Syryjskiej Armii Narodowej – koalicji wspieranych przez Turcję milicji, z których część to radykalni islamiści. 

„Przestaliśmy kontaktować się z porwanymi na podstawie ich prośby i obaw o ich rodziny” – poinformował Hasan w zeszłym tygodniu. „Otrzymaliśmy jednak obietnice, że wkrótce zostaną wypuszczone”.

Turcja przejęła Afrin w 2018 roku z pomocą niektórych syryjskich radykalnych grup islamistycznych. Niektóre z tych frakcji zostały oskarżone o popełnienie zbrodni wojennych na tamtejszych mieszkańców.

Hasan powiedział kurdyjskiej grupie medialnej Rudaw, że zanim Turcja najechała Afrin, było około 250 chrześcijańskich rodzin. Wielu uciekło i nie jest jasne, ilu chrześcijan pozostaje tam dzisiaj.

CBN News informowało wcześniej, że wspierana przez Turcję grupa rebeliantów porwała 40-letniego Radwana Muhammada, chrześcijańskiego nauczyciela syryjskiego niedaleko Afrin w zeszłym miesiącu.

Według Christian Solidarity Worldwide (CSW), Muhammad został aresztowany 30 lipca za odmowę oddania swojego budynku szkolnego na szkolenie islamskie.

Pastor Hasan obawia się o swoje życie.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni życiem i dobrobytem Radwana. Jest przetrzymywany w kwaterze głównej Failaq Al-Shama w Afrin i mogą go stracić. Te islamistyczne grupy i ich tureccy władcy idą śladami IS (Państwa Islamskiego). W rzeczywistości wielu z ich bojowników to byli członkowie IS i Al-Kaidy – powiedział CSW. 

Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej Stanów Zjednoczonych (USCIRF) opublikowała na Twitterze, że Mahomet został oskarżony o apostazję – wyrzeczenie się religii i wzywa do jego uwolnienia.

„USCIRF obawia się o bezpieczeństwo Radwana Muhammada, mieszkańca #Afrin, którego frakcja #TFSA podobno zatrzymała i oskarżyła o apostazję. USCIRF wzywa Turcję do interwencji, nakazuje swoim sojusznikom uwolnienie Radwana ”, powiedział USCIRF.

Porwania i aresztowania są powszechne w Afrin, a Organizacja Praw Człowieka Afrin stwierdziła, że  oskarżenia o apostazję  są „kolejną wymówką, którą milicje używają do popełnienia przestępstwa w Afrin”.

źródło: cbn.com/


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: