W Kenii wzrasta napięcie. Blisko powiązana z Al-Kaidą organizacja terrorystyczna Asz-Szabab nakazała chrześcijanom z północno-wschodniej Kenii opuścić region. Islamiści z ugrupowania wcześniej działającego na terenie sąsiedniej Somalii uważają, że chrześcijanie zabierają prawowiernym muzułmanom miejsca pracy. Dowództwo Asz-Szabab – jak samo określiło to kilka dni temu – „dąży do zagwarantowania nowych przestrzeni życiowych dla wyznawców Allacha”.


– Nie możemy tolerować sytuacji, w której muzułmańscy nauczyciele, lekarze czy inżynierowie, którzy niedawno ukończyli studia, pozostają bez pracy i nie mają na nią najmniejszych perspektyw, bo chrześcijanie okupują najatrakcyjniejsze stanowiska. Chcemy im dać szanse, bo tu nie ma już miejsca dla niewiernych – oświadczył Ali Dhere, jeden z wpływowych dowódców Asz-Szabab w skierowanym do chrześcijan ultimatum (drogą online).


Pierwsze informacje, że chrześcijan już zmusza się do opuszczenia terenów przy granicy z Somalią, podała organizacja International Christian Concern.


Przedstawiciele niemal wszystkich odłamów chrześcijaństwa, od stuleci obecni w regionie, nie są zaskoczeni ultimatum i działaniami muzułmanów. Jeden z miejscowych księży nie kryje, że muzułmanie na pograniczu Kenii i Somalii nigdy nie chcieli pokojowego współistnienia z chrześcijanami.


Ataki terrorystów z Asz-Szabab na północnym-wschodzie Kenii od ostatnich kilku lat nasilają się. W styczniu w miasteczku Kamuthe islamiści z Asz-Szabab zamordowali trzech chrześcijańskich nauczycieli. Wiele wskazuje też na to, że to właśnie Asz-Szabab odpowiada za śmierć trzech pasażerów autobusu jadącego do Nairobi (dwie ofiary to chrześcijanie).


Źródło www.sedmitza.ru ; pch24.pl


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: