IRAN: Uwolniono dwoje chrześcijan

Irańskie władze w połowie marca wypuściły na wolność tysiące więźniów, żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się w krajowych więzieniach COVID-19.

Utworzono: 24 kwiecień 2020

Rokhsareh (Mahrokh) Ghanbari

Rokhsareh (Mahrokh) Ghanbari. Zdjęcie: Middle East Concern

Wśród nich są także chrześcijanie.

Rokhsareh (Mahrokh) Ghanbari oskarżono w grudniu 2018 r. o „propagandę przeciwko systemowi”. Jej proces w sądzie zaczął się 27 lipca następnego roku, a w październiku 2019 została skazana na rok więzienia. 2 marca zwolniono ją najpierw tymczasowo, a 2 kwietnia władze więzienia powiadomiły ją, że nie musi kontynuować odbywania kary.

Amin Khaki w marcu 2019r. został skazany na 14 miesięcy w więzieniu za domniemaną propagandę przeciwko reżimowi. Amin został zwolniony również tymczasowo 2 marca ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem. 6 kwietnia powiadomiono go, że nie musi wracać do więzienia.

Zarówno Mahrokh jak i Amin musieli wpłacić kaucję o równowartości 3 tys. dolarów amerykańskich.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie tych ludzi. Pamiętajmy o nich w modlitwach, kiedy muszą przyzwyczajać do życia na wolności w czasie pandemii. Módlmy się, by w wyniku działań ewangelizacyjnych, prowadzonych bezpośrednio w Iranie bądź przez telewizję satelitarną lub Internet wielu mieszkańców tego kraju zaufało Jezusowi Chrystusowi.

Źródło: Koncern Bliskiego Wschodu, GPCH


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: