01.07.2020 Iran (International Christian Concern)

Siedmioro Chrześcijan nawróconych z z Islamu w  mieście Bushehr zostali skazani za „propagandę przeciwko państwu ”. Mają 20 dni na złożenie odwołania.

Habib Heydari, Pooriya Peyma oraz bracia Sam i Sasan Khosravi otrzymali wyroki pozbawienia wolności. Jednak wyrok dla braci obejmuje także ograniczenia pracy i wygnanie po zwolnieniu w więzienia.

Pozostałe osoby to kobiety.

Fatemeh Talebi oraz siostry Maryam i Marjan Falahi zostali ukarane grzywną, a Maryam również zakazano poszukiwania pracy w instytucjach krajowych.

Cała siódemka została aresztowana w lipcu 2019 r. po nalotach Ministerstwa Wywiadu (MOIS) za posiadanie Biblii i innej literatury chrześcijańskiej oraz ikonografię w ich domach.

Pomimo zapewnienia Iranu, że nigdy nie uwięzi obywateli na podstawie ich przekonań, tych siedmioro Chrześcijan skazano wyłącznie za ich wiarę.

Iran zawiesił kilka postępowań sądowych z powodu COVID-19, ale ostatnie tygodnie pokazały, że możemy oczekiwać, że kraj ten będzie kontynuował prześladowania Chrześcijan.

Iran jest oficjalnie rządem islamskim i jest uznawany za jednego z największych nadużywających wolności religijnej na świecie.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: