Pomimo islamskiego rządu, który systematycznie nęka i więzi Chrześcijan nawracających się z indoktrynującego młodość Islamu, Chrześcijaństwo rośnie w niespotykanym tempie w Iranie.

Islamscy duchowni ostrzegają przed rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa, kościoły domowe są rutynowo atakowane przez władze, a nawrócenie na chrześcijaństwo jest w rzeczywistości postrzegane jako działanie przeciwko bezpieczeństwu narodowemu w niektórych częściach kraju.

Ale żadne z tych zagrożeń nie powstrzymuje szybkiego wzrostu ludzi nawracających się na wyznawców Chrystusa.

Mohabat News informuje, że ten wysoki wskaźnik konwersji ma miejsce pomimo rygorystycznej islamskiej indoktrynacji młodzieży w jej rodzinach i edukacji. 

Islamski rząd Iranu przekazuje duże kwoty na wsparcie organizacji islamskich, które promują islam wśród młodzieży w obrębie i poza granicami Iranu. 

Jednak irańska młodzież staje się coraz bardziej oddalona od islamu, co staje się poważnym problemem dla rządu irańskiego. 

W zeszłym roku, po tym, jak ajatollah Makarem Szirazi wyraził zaniepokojenie popularnością chrześcijaństwa na przedmieściach Maszhadu, religijni i polityczni urzędnicy miasta natychmiast wysłali na przedmieścia dużą liczbę islamskich nauczycieli i kaznodziejów, aby odwrócić młodzież od chrześcijaństwa.

Fala aresztowań i nękania chrześcijańskich nawróconych nastąpiła wkrótce potem, a wielu spotkało się z długimi wyrokami więzienia i ciężkimi kaucjami za ich tymczasowe zwolnienie.źródło: CBN.NEWS


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”

br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “Iran: Chrześcijaństwo szybko rośnie w ucisku!

  • 9 października 2020 o 17:41
    Permalink

    Ta strona opowiada i pisze prawdę ,w Polsce też zaczynają się prześladowania katolików

    Odpowiedz

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: