07.06.2020 Iran (International Christian Concern) 

W ostatnim tygodniu czerwca co najmniej dwunastu Chrześcijan zostało aresztowanych przez Straż Rewolucyjną Iranu.

Aresztowania te miały miejsce w miastach Teheran, Karaj i Malayer. Władze uzyskały również dane kontaktowe dla kilkudziesięciu innych osób, twierdząc, że zostaną wkrótce wezwane na przesłuchanie.

Najazdy były rzekomo koordynowane przez informatora.

W kościele domowym w Teheranie aresztowano jednego ormiańskiego chrześcijanina i pięciu nawróconych. Pozostałym 24 chrześcijanom, którzy byli obecni, ale nie zostali aresztowani, skonfiskowano telefony komórkowe.

Kolejnych trzech nawróconych aresztowano także w regionie Teheran-Karaj, a następnie kolejnych trzech w Malayer. Ostatnie trzy zostały zwolnione za kaucją w wysokości 30 milionów tomansów (1500 USD).

Nie ujawniono jeszcze informacji o losach pozostałych dziewięciu Chrześcijan, poza tym, że dwóm z nich ustalono kaucję za 50 milionów tomansów (2500 $). Chociaż nie podano wprost przyczyny aresztowania, w domach Chrześcijan znaleziono Biblię, literaturę chrześcijańską i urządzenia komunikacyjne. Często zdarza się, że irańscy Chrześcijanie są aresztowani za wiarę, mimo że Iran nigdy nie aresztował obywateli za ich przekonania.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: