03.06.2020 Iran (International Christian Concern)

W ubiegły czwartek czterech irańskich chrześcijańskich konwertytów zostało wezwanych do rozpoczęcia pięcioletniego więzienia. Hossein Kadivar, Khalil Dehghanpour, Kamal Naamanian i Mohammed Vafadar zostali wcześniej skazani za „działanie przeciwko bezpieczeństwu narodowemu” realizując wiodącą działalność w kościołach domowych. Powiedziano im, że zostaną osadzeni w więzieniu Evin w Teheranie.

Tych czterech mężczyzn zostało skazanych w październiku 2019 r. Wraz z pięcioma innymi, którzy już rozpoczęli swoje wyroki. Po tym, jak pięciu z nich poprosiło o skorzystanie z usług własnego adwokata, sędzia Mohammed Moghisheh zażądał ich obrony od wybranego przez sąd prawnika i dziesięciokrotnie zwiększył wysokość kaucji. Każdy z nich pomagał w prowadzeniu nabożeństw pod nieobecność pastora Yousefa Nadarkhaniego, z którym obecnie przebywają w tym samym więzieniu.

Takie przypadki posiadają mianownik wspólny dla irańskich Chrześcijan nawróconych z Islamu. Sędzia Moghisheh znany jest z ciągłego surowego traktowania więźniów sumienia, takich jak ci Chrześcijanie. Jest to odzwierciedleniem złego traktowania chrześcijan – regularnie od irańskiego systemu sądowego.

Sędzia otrzymał sankcje Global Magnitsky z powodu jego niewłaściwego postępowania i braku ochrony praw człowieka.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org. 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: